Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi legyen a következő lépés?...

Mi legyen a következő lépés? (lent)

Figyelt kérdés

Visual Basicben készítettem egy PingPong játékot, és ez volt a célom, ezért kezdtem el programozni tanulni.

De most nem jut eszembe semmi amit kitűzhetnék magamnak célnak.

Gondoltam valami Marios játékra.

Szerintetek mit csináljak?

Vagy hallotam sok helyen azt, hogy a Vb nem jó nyelv.

Kezdjek Másik programozási nyelvet tanulni?


Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 1. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
tanulni jó nyelv, de valós használatra már kevésbé. ha ezen a játékfejlesztői vonalon akarsz maradni, akkor javaslom az Actionscirpt 3-at (flash játákok), vagy a C++-t. ha még kezdő vagy akkor lehet flash+actionscript jobb lenne, eleve sokkal kevesebbet kell bajlódnod egy graf motorral (2dnél). később jöhet a C++. amúgy nagyon hasonló nyelvek, egyiket ha megtanulod pár hét alatt a másikra át lehet állni.
2011. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

C++-t még nem szeretnék.

Flashől már halotam, de még nem láttam és megéztem egy videómegosztón és nagyon tetszik.

AvtionScriptről is hallotatam,de még azzal se volt dolgom.

2011. ápr. 1. 14:19
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen egyébként érdekel a játékfejlesztés, ezt jól látod:)

Szerintem még megcsinálom a Mariomat, és utána alaposabban körbe nézek,de a Vb-t már megszoktam.

De így hogy láttam a flasht, lehet hogy elgondolkozom.

2011. ápr. 1. 14:23
 4/16 A kérdező kommentje:
Flashből melyiket töltsem le?
2011. ápr. 1. 14:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A Mario azért lenne jó választás, mert a játék "fizikája" nagyon hasonló a ping-pongéhoz, gyakorlatilag téglalapok ütközéséről van szó. Tehát nem kell mindenre újra rájönnöd, tudod vinni a megszerzett tudást és gyakorlatot. Az első válaszoló által javasolt flash (és annak a scriptnyelve, az actionscript) jó kombó ilyesmire, nyugodtan használd :)
2011. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És elküldhetem nektek a pingpongomat, hogy megnézzék, és kritizáljátok?


Mert abból sokat tudnék tanulni.

2011. ápr. 1. 14:35
 7/16 anonim ***** válasza:
Küldd
2011. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 1. 15:05
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem emailbe küldöm, mert a gyakorikérdéseken keresztül nem tudok mellékletet küldeni, de felraktam a netre, és így ha minden igaz, le tudjátok tölteni.
2011. ápr. 1. 15:07
 10/16 anonim ***** válasza:

egyet mondj el nekem, hogyan csinálsz exe fájlt? :S

már mindenhol kerestem, ha publish-álom, akkor kapok setupot, magát az app nevét, meg egy ApplicationFiles1_0_0_0 vagy hasonló mappát. köszi!

2011. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!