Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan is van a csere logikája...

Hogyan is van a csere logikája a Pascalban?

Figyelt kérdés

Vab egy harom darab erteket tarolo tombunk es azoknak a kiirast szeretnenk megcserelni,akkor letrehozunk egy temp valtozot...hogy ezt megtudjuk cserelni....


temp:=t[3];

t[2]:=t[2];

t[1]:=temp;


c b a - igy ezt fogja kiirni.....hogyan megy vegbe a csere?

ezt akar tobb betuvel is megtudnank csinalni akkor is csak egy idejglenes valtozot kene letrehozni?


2011. márc. 5. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez így nem tűnik túl jónak.

Egyrészt a 2. sorban a 2. elemet a 2. elem helyére teszed, de minek, a temp változóban a 3. elemed van, azt meg az első helyre teszed, így nem is kéne ideiglenes változó, ezt közvetlen is meg tudnád tenni. Cserélni általában 2 értéket szoktunk, ha többet kell, akkor ciklussal cserélgeted, pl.

temp:=tomb[2];

tomb[2]:=tomb[1];

tomb[1]:=temp;

2011. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

E video alapjan kerdezem:

[link]

2011. márc. 5. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem néztem végig a videót, de megkerestem a cserét, te rosszul másoltad ide be... Így volt:

temp:=t[1];

t[1]:=t[3];

t[3]:=t[1];

Szerintem a logikája elég nyilvánvaló, először egy ideiglenes változóba beteszed a tömb 1. elemét, majd az 1. elem helyére beteszed a 3.-at, majd a 3. helyére beteszed az ideiglenes változót (ami ugye az 1. elem értékét tartalmazza)

2011. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

fuuu tenyleg rosszul masoltam bocsi erte


mar ertem....a harom elem kozul a kozepsovel nem kell torodni,mert az amugy is kozeppen van es nem valtozik a sorrendje.


Szoval akkor az efajta csere csak akkor ervenyes ha harom elemet akarunk megcserelni (sorrendjet) vagy mukodik tobb elemmel is? akkor pedig mennyi ideiglenes valtozot kell letrehozni?

2011. márc. 5. 19:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Cserélni szinte mindig 2 elemet szoktunk, a videóban is azt tette, megcserélte az 1. és a 3. elemet, tehát ő is kettőt cserélt.

Ha több elemet szeretnénk cserélni, akkor ciklusba rakjuk, nem szoktunk csak úgy elemeket cserélgetni.

Ha mégis előfordul, akkor is csak 1 db ideiglenes változóra van szükség, pl. a 3 elemű tömb minden elemét kicseréljük. (először megcserélünk kettőt, majd megint cserélünk...).

Minden a feladattól függ.

2011. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged (Y)
2011. márc. 6. 10:19
 7/7 anonim ***** válasza:

"1 db ideiglenes változóra van szükség"

nincs szükség ideiglenes változóra...

gy.k. [link]

2011. márc. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!