Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C Hello World! Probléma....

C Hello World! Probléma. Miért záródik be a konzol azonnal?

Figyelt kérdés

#include <stdio.h>

int main (void)

{

printf("Hello World");

return 0;

}


Ahogy elindítom, megnyílik a DOS ablak de azonnal be is zárul. Rágugliztam, írkáltak ilyen system("STOP") meg hasonló parancsokat de egyik sem működik, mi a teendő?


2011. febr. 21. 22:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

No, kis homályoszlatás. Azért záródik be azonnal a konzol, mert a return 0;-t elérve végetér a programod. Miért maradna nyitva egy konzolablak, amit kizárólag a te programodnak nyitott a Windows? A void kell a main-be, mert ez C, ezzel jelzed, hogy a main-nek nem kérsz paramétert.

A system() függvény pedig a stdlib.h fejállományban van deklarálva, további info itt, példakóddal stb:

[link]


Röviden: a system kiadja a parancsot a parancsértelmezőnek, hogy az kezdjen vele valamit. Windowson a PAUSE ugye tudjuk mit fog csinálni.

2011. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként van értelme C-t tanulni, vagy inkább C++-t / C#-t tanuljak?
2011. febr. 22. 08:47
 13/13 anonim ***** válasza:

Nincs értelme C-t tanulni, ha nem akarsz kifejezetten olyan területen dolgozni, ahol C az alap (kernelfejlesztés, beágyazott rendszerek). A C++ mindent tud, amit a C, csak jó nagy fokkal felhasználóbarátabb és jóval absztraktabb konstrukciói vannak, kevésbé kötődik a géphez amin fut, és könnyebb kifejezni az algoritmusokat és adatszerkezeteket.

C# egy elég jó nyelv, de más gondolkodás. Az is jó, a C++ is jó, mert mindkettő elég általános területű fejlesztésre való. A C nem ilyen. Hasznos persze, minden tapasztalat hasznos, de ha nem akarsz ilyennel foglalkozni akkor nem létszükséglet.

2011. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!