Hol lehet tanulni a C++, a Java és a JavaScipt programozási nyelveket? (pl. :könyvek, weboldal) És honnan lehet letölteni a kezelőfelületüket?
16:38-as vagyok.
21:01 Ha egy nyelvet speciálisan kifejlesztettek a programozás valamilyen speciális részterületére legyen például robot programozás, azt (Domain-specific language) DSL - nek vagyis domén specifikus nyelvnek nevezik. A robot programozásra kifejlesztett nyelveben igen valószínűtlen ,hogy hatékonyabban lehetne írni egy sakkprogramot mint c++ - ban.(Vagy esetleg nem is lehetséges.)
Az ilyen összehúzgálós módszer tervezőprogramok, gondolom olyanra gondolsz mint pl.: Visual Basic tervezőfelülete, feldobálod rá a gombokat szöveg mezőket, az csak egy programfejlesztői interfész, ami komolyabb programoknál nem túl sokat könnyít.
"Visual Basic tervezőfelülete, feldobálod rá a gombokat szöveg mezőket, az csak egy programfejlesztői interfész, ami komolyabb programoknál nem túl sokat könnyít."
Érdekes nekem annó nagyvállalati programnál igen sokat könnyített. 100* gyorsabban haladok, mint most ezzel a szar QT-vel.
22:12-es vagyok. Miféle vállalati program? Én olyan programot értettem az alatt ,hogy komolyabb program hogy fejlesztése nem 1-2 hanem legalább 10 emberes. Legyen pl. a firefox. Itt mennyit is segít hogy feldobálod a gombokat?
Lehetnek különböző grafikus objektumok listbox-ok, editbox-ok, chekbox-ok stb. Azt sem tudod előre, hogy melyikből mennyit kell létrehozni, hogy kell elhelyezni, futási időbe kell legenerálni ezeket a betöltött oldal html kódja alapján.
Nem azt mondom hogy nem ér semmit/sokat a vizuális felület tervező, hanem azt hogy komolyabb programok esetén nem nyújt annyi segítséget mint ahogy az ember gondolná.(Legalábbis ahogy én gondoltam régen.)
Az hogy egy nyelv alacsony vagy magas szintü nem attol függ hogy összekattingatós avagy nem. Nemis értem mit értesz összekattingatáson. PL .net designer nézetek vagy vagy vb terrvező felület? Mint a nevében is bennevan ez a designernek lett kitalálva főként aki nem ért a programozáshoz.
Alacs szintű nyelv pls a C magas szintű mongyuk 1 python. Mi teszi magas szintűvé a pythont? A nyelv szabadsága, hogy támogatja a funkcionális, objektum orientált és imperatív paradigmákat is. Hogy robosztus nyelvi elemei vannak stb.
Azt értem összekattintgatás alatt, hogy nagy, böszöm komponensekből tudsz működő programot építeni. Például a Visual Studios tervezőfelület is egy ilyen "programozási nyelv", az egy más kérdés, hogy ő ebből neked C# (vagy VB vagy akármi) kódot gyárt, és azt te tudod tovább gyúrni, de maga a felület az egy külön "nyelv".
De én speciel arra gondoltam, amikor robotot programoztam, és a poén kedvéért kipróbáltuk, mit tud a grafikus cucc. Na AZ magasszintű nyelv, igazán magas, lerakhatsz ilyen komponenseket, hogy "forgasd az X motort" vagy "szenzor leolvasása" vagy ilyenek, és ezt ilyen struktúrált folyamatábrába lehetett szervezni. Ez például igen magasszintű programozás, mert nagyon nagy egységekben dolgozol. Amikor NXC-ben (Not Exactly C, vicces név :D) kódoltam ugyanazt a robotot, az jóval aprólékosabb meló volt.
Amúgy az, hogy egy nyelv domain specific vagy sem, nem áll összefüggésben azzal, hogy mennyire magas szintű, mondhatni merőleges ez a két dolog egymásra.
23:53 Akkor fedezd fel a QtCreator-t vagy a Designert. Abban is össze lehet kattintgatni ;)
Szerintem meg Pascalm, Delphi felejthető. Mivel strukturált programozási nyelv teljesne más mint az objektum orientált ha meg is tanulod egy hogy sehol nem kérik kettő hogy metanulsz oylan berögződéseket vele ami nem jó az objektum orientált nyelveknél.
Ok megtanulsz minimum kiválasztást, meg keresési ciklusokat írni. A kerék újrafeltalálása kb. Objektum orientált nyelvekben ezek alapból vnanak nem kell neked külön megírni.
Én mindenképp C++-al vagy Java-val kezdenék. Úgy hogy volt részem 1 év pascalban 1 év javaban és most itthon tanulom a c++t.
"Azt értem összekattintgatás alatt, hogy nagy, böszöm komponensekből tudsz működő programot építeni. Például a Visual Studios tervezőfelület is egy ilyen "programozási nyelv", az egy más kérdés, hogy ő ebből neked C# (vagy VB vagy akármi) kódot gyárt, és azt te tudod tovább gyúrni, de maga a felület az egy külön "nyelv". "
Az oké hogy nagyon könnyít(het)i a munkát az ilyen "összekattintgatás", efelől semmi kétségem.
"Visual Studios tervezőfelület" az tervezőfelület nem nyelv, szakmai zsargonnal mondhatod (idéző jelbe) ,hogy "nyelv". A grafikus tervezőfelület/folyamatábra a nyelv egy megjelenítési formája. Minden amit grafikusan szerkesztesz az be lehetne gépelni kézzel is. (
például lazarus-ban grafikusan felvittem egy TEdit-et:"
object Edit1: TEdit
Left = 99
Height = 50
Top = 170
Width = 161
TabOrder = 1
Text = 'Atírtam a szöveget, a koordináltákat is nem grafikus szerkesztőből :)'
end "
Tisztán begépelve be raktam még egy Tedit-et is teljes sikerrel. Ezt most nem írom be mert így is sokat írtam.
Gyakorlatban ez rendkívül macerás lenne, főleg ha nem szövegesen van tárolva, persze ebből a szempontból ez lényegtelen.
)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!