Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi az értéke egy felsőfokú...

Mennyi az értéke egy felsőfokú OKJ-s infós képzésnek? (webprog)

Figyelt kérdés
Web-programozás érdekelne. Elsősorban azért mernék belevágni, mert azt hallom, hogy sok helyen nem az a fontos, hogy milyen papírod van, hanem hogy megtudod csinálni a feladatot, vagy nem. Egyetemre menni nincs lehetőségem, de ezt az OKJ-s képzést még el tudom végezni. Így lenne is valami papír a zsebemben, meg "nem is." Nem igazán látom reálisan az értékét ennek a fajta szakképesítésnek. Ha egy helyen feltételnek írják a "felsőfokú tanulmányokat", akkor elfogadható-e ez is, nem csak a diploma?
2011. jan. 2. 23:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Hopp, közben láttam, hogy nemrég érkezett egy ilyen kérdés...
2011. jan. 2. 23:17
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Diploma nélkül nem vesznek komolyan az Informatikában. Ezt tapasztalatból mondom.


Olyan meg hogy felsőfokú OKJ -s képzés ma már nem létezik, a helyes megnevezése: "Emelt szintű". De mindegy, mert amúgy sincs értelme elvégezni, esetleg hölgyeknek, de azoknál meg úgyis legtöbb esetben "fenék kérdés" egy adott állás megszerzése. :)

2011. jan. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én történetesen hölgy vagyok. :C


Köszi a választ!

2011. jan. 3. 16:53
 4/4 GipszI ***** válasza:

Szia!


Szerintem valamire jó a jelzett szakma is, de azt tudd, hogy ahhoz még nagyon (ismétlem : nagyon) sokat kell magadtól kódolni, hogy az okj-s képzésen megtanult dolgokból egy olyan tudás váljon, ami elég a munkához.

Programozóként egyet kell, hogy értsek, meg nem is:

- Munkahelyet szerintem kis hazánkban fogsz találni diploma nélkül is (nekem sincs diplomám), mert az IT szektorban fontosabb az, hogy meg tudd csinálni a feladatot, mintsem legyen egy papírod...

- Nagyon jó munkahelyhez alapkövetelmény a diploma, meg 1-2 nyelv.

Viszont a munkahelyen tudsz keresni eleget, hogy egyetemet végezhess (akár levelezőn), és legyen egy nagyon jó munkát. :)

2011. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!