Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék egy dinamikus...

Szeretnék egy dinamikus weblapot, de nem tudom mit, hogy, milyen sorrendben?

Figyelt kérdés
Szükséges html, css, php ismeret megvan, csak nem tudom hogy fogjak neki az egésznek, milyen fázisokra bontsam a munkát. (pl. gondolom először csináljam meg a statikus html oldalakat) Tudtok-e valami elméleti leírást erről?
2010. dec. 12. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem először is tervezd meg az egészet papiron.

Nem tudom milyen oldalt akarsz csinálni, de biztosan van elképzelésed a kinézetéről, hogy mi hol fog majd elhelyezkedni. Ezt megtervezheted szépen.

Másik dolog ami tervezést igényel (már ha szükséged van rá) az adatbázistáblák. Ha nincs akkor is meg kell tervezned, hova fogod rakni az adatokat, és milyen formában.

Egy PHP motort sem árt megtervezni, hogy maga a felület egyszerűen módosítható legyen a jövőben...


Szóval szerintem ragadj papirt és ceruzát és rajzolgass, irogass, és ha megvan az egész, hogy mi hogyan fog működni, hogyan fog kinézni, akkor (ha tényleg jól ismered a PHPt, HTMLt és CSS-et) csak pár óra, maximum pár nap (attól is függ milyen bonyolult) elkésziteni az egészet. (mivel a készités közben már nem fogod azon törni a fejed, hogy miként kell működjön, mivel ezt már előre megtervezted...)

2010. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először megtervezed, hogy mit akarsz csinálni.


Utána hozzá az adatbázist.


Utána a PHP-t.


És a design a vége.

2010. dec. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van papír, ceruza, alkalmanként használok Word-öt is, de valahogy a papírt mindig jobban átlátom (még ha tele is van javítgatásokkal).


Én először mindig összefirkálok egy lapot, nagyjából vázlatolom rajta a feladatot, vagy megbizonyosodom róla, hogy jól értem, amit meg kell oldani.


Ezután egy másik lapon összeírom, hogy milyen adatokkal kell dolgoznom. Ha bonyolultabb a probléma, az adatmozgást is le szoktam vázlatolni.


Majd a program lépéseit írom össze, ezek már nagyjából megfelelnek a leendó függvényeknek.


Végül nekilátok, és megírom, amit kell. Van, hogy eközben is vázlatolok, a feladat bonyolultságának függvényében.

2010. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tervezés, design, sitebuild, programozás.
2010. dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!