Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel 2007-ben VBA-ban hogyan...

Excel 2007-ben VBA-ban hogyan lehet megoldani, hogy bezárásnál ne kérdezzen rá a mentésre? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Van ugye ez a megoldás:


Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)


ThisWorkbook.Close SaveChanges = False


End Sub


A baj csak az vele, hogy így maga az Excel nem záródik be, csak a munkafüzetek.


Tehát egy nem BeforeClose megoldásnak örülnék (legalábbis nálam az Excel 2007 (SP1) soha nem lövi ki magát amikor BeforeClose is van a kódban, hiába pl. az Application.Quit - lehet ez hiba?).


Az a baj, hogy nem tudom hogyan lehet "megértetni vele" már mondjuk a nyitásnál, hogy egyszerűen egyáltalán ne kérdezze meg, hogy mentsen-e. Köszi a válaszokat!


Vagy az is jó lenne ha létezne olyan megoldás BeforeClose alá, ami kilövi az Excelt is...


2010. dec. 6. 11:48
 1/2 sheriffkoma válasza:

Emlékeim szerint, amikor kiadtam a workbook.save parancsot, akkor soha nem kérdezett vissza a mentésre, hanem mentette és kész.


tehát:


Sub kilépés

workbook.save 'ment kérdezés nélkül

application.quit 'kilép kérdezés nélkül, mert le van mentve, így nincs mit kérdezni

end sub

2010. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hehe:) Csakhogy én nem szeretném menteni..., azért köszi.
2010. dec. 15. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!