Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet C-ben diagrammot...

Hogyan lehet C-ben diagrammot készíteni?

Figyelt kérdés

Az lenne a feldata, hogy populáció-idõ diagramm rajzolása 80X24-es karakteres képernyõn.

Itt megtaláljátok, hogy milyet szeretnék csinálni:

[link]


2010. nov. 18. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Karakteres képernyőn? Én még nem hallottam ilyenről... Véletlenül nem grafikus képernyőn?
2010. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, a C az még karakteres :) Nem tanultál DOS-t? Pascal? :D


A kódot nem tudom, de egy ötlet: egyszerűen kijelölöd az oszlopokat, és van egy ASCII kód, ami egy tele téglalapot rajzol. Ahány darabos az adott oszlop, annyi hasáb, ha esetleg több 20-nál (az első négyet használd fel kiíratásra) akkor összd el kettővel, vagy ahánnyal lehet és kell :)


Sőt, meg is tudod színezni, ha nagyon extrát akarsz :)

2010. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A C nem karakteres. A C az egy programnyelv, aminek a standard könyvtára nem támogat kb semmit, csak a karakteres ki és bemenetet meg a mindenféle adatmanipulációt. De külső könyvtárként kismillió grafikai könyvtár van.

Amúgy az a lényeg, hogy készítsd ez a memóriában a grafikont, és soronként böffentsd ki :)

VAGY keress egy konzolmanipuláló könyvtárat (ncurses pl linux alatt), és akkor egyszerűbb dolgod van.

2010. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem vmi jobb segítség kellene. Pl: mintapélda.
2010. nov. 18. 18:38
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Neked nem "jobb segítség" kell, hanem hogy valaki megoldja helyetted. Menj inét.
2010. nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem, hogy karakteres képernyőről nem hallottam, hanem grafikon rajzolásról karakteres képernyőn!

Asszem a graphics.h -ban kell lennie:

setcolor(); //színbeállítás

putpixel(); //lerak egy pixelt

2010. nov. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem teljesen értem, de mondjuk .NET alatt CLR C-vel akármilyen diagramot lehet rajzolni ez nem a nyelven múlik.
2010. nov. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!