Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi volt az első szakmához...

Mi volt az első szakmához kapcsolódó munkátok?

Figyelt kérdés

Ez az 5. félévem gazdaságinformatikus BSc-n Szegeden, jövő nyáron fejezem be. Az egyetemen minden jól megy, a tanterv szerint haladva teljesítettem mindent, ráadásul főleg 4-es 5-ösökkel. Mégis amikor szakmai gyakorlati helyet kell keresnem, mindenhonnan elutasítottak, csak elkérték az adataimat, tesztet megírattak velem de nem hívtak vissza, stb. nagyon nehéz bekerülni bárhova.


Nektek milyen volt az első programozó/IT-related munkátok? Fizettek-e a szakmai gyakorlatotokért minimálbérnél többet? Hogyan sikerült bekerülnötök "nullkilométeres" programozóként felvételt nyerni úgy, hogy mindenhol x év munkatapasztalatot várnak el?


ma 08:31
 1/3 vmg ***** válasza:
78%

Nekem a munkahelyemet elfogadták gyakorlatnak, rendszergazdaként dolgozom egy iskolában, és mivel a weblapot én frissítem, szerkesztem, amit még anno PHP-ban írtak meg a tanárom rábólintott.


Programozóként szabadúszóként dolgozom, az első éles programom amit megrendelésre csináltam egy kis szerviz nyilvántartási rendszere volt PHP nyelven amiben az ügyfelek és a javítások voltak kezelve.

ma 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%

Az első munkám, amiért pénzt is kaptam, egy raktárkészlet nyilvántartó program volt. DOS környezetben futott. Apám egyik ismerőse kérte, akinek volt két kisboltja is, de nem volt a készlete nyilvántartva, a számlák, rendelések, minden tétel külön-külön volt, szanaszét. Ezt kellett valahogy egységesíteni, egybe terelni. Ekkor még nem voltam szakmabeli, lévén 16 éves.

A második fizetett munka már komolyabb volt. Sokkal komolyabb.

Az első munkahelyemen, egy belső használatra szánt kisvállalati SAP rendszer from scratch, azaz nulláról. A-tól Z-ig, igényfelméréssel, tervezéssel, megvalósítással. Négyen csináltuk. Én voltam a projektvezető. Tíz hónap alatt lett kulcsrakész és nagyon örültek neki a cég dolgozói. Később átalakítottuk modulárisra és úgy egy éven át gyártottuk hozzá a modulokat. A kb. 400 fős céget később egy USA-beli vállalat felvásárolta, a legtöbb részleget megszüntette, így a rendszer későbbi sorsáról sajnos sincs tudomásom. Valószinűleg a kukában kötött ki.

ma 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
22%

Az elhelyezkedés akkoriban nem volt probléma. Rengeteg cég számítógépesítette a tevékenységét, ami abból állt, hogy vettek gépeket de jószerivel azt sem tudták, mit kezdjenek vele. Kellett hozzáértő is és akkoriban ilyenből kevés volt.

Teszem hozzá gyorsan, ma sincs túl sok.

ma 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!