Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb és legolcsóbb...

Melyik a legjobb és legolcsóbb vps szolgáltatás?

Figyelt kérdés

szept. 3. 08:52
1 2
 11/17 BeefEater ***** válasza:
0%

#9: Ne javasold, hogy desktop windowst telepítsen a VPS-ére. Technikailag lehetséges, de ha kiderül akkor azonnal kirúgják. Csak úgy legális, ha a licensz a VPS szolgáltatótól van.

Ez nem műszaki limitáció, hanem a Microsoft f.szsága.

szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Van win desktop is legálisen VM gépen, pl Azure-nál.

Emlékeim szerint megkérdi, hogy van e licensem és ha azt kamuzo, hogy igen, akkor simán továbbenged. Ezt szürke zónának nevezte annó a szakértő külsős cég. Egyébkén ha van licensed, akkor az is legális lesz. Persze ez nem script kiddie téma már.

szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#11


9-es vagyok


1. Mégis hol olvastad a válaszomban, hogy azt javaslom, hogy windows 11-et telepítsen? Pont az ellenkezőjét írtam..


"Ha meg arra értetted a windows 11-en nem kell állítani semmit. A windows szerver egy másik operációs rendszer azt kell telepíteni a vps-re, keress rá a google a barátod."


2. A microsoftnak semmilyen ilyen f*szsága nincsen, nem tudom honnan vettél ilyet. Ha a kezelőfelület a szolgáltatónál ad rá lehetőséget feltelepíted a windows servert és ilyenkor 150 napig használhatod, utána saját license-t kell vásárolnod.. Ez ugyanúgy teljesen legális. Így fut már évek óta a szerverem beaktiválva ráadásul microsoft partnercégnél (Náluk is vehettem volna a licenset de máshol olcsóbb volt). A microsoft ügyfélszolgálattal is volt már dolgom, és semmi problémájuk nem volt ezzel, pedig technikai okok miatt szóbakerült hogy vps-en fut a szerver amit saját kulccsal aktiváltam. Szóval ne mondj hülyeségeket.


3. Desktop verziót is teljesen legális feltelepíteni ha van kulcsod.. Ilyen korlátozás sem létezik. Ha rákeresel még microsoft partnerek is árulnak ilyen szolgáltatást. Nyilván szervernek használt vps-re ne telepítsen ilyet, de attol ez még teljesen legális.

szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%

Kezdjük azzal, hogy a legtöbb cloud-ban te nem telepítesz semmit, csak kiválasztod egy listából, hogy milyen op rendszerrel kéred, ő pedig egy image-ből létrehozza.

Akkor tudsz telepíteni ha pl egy full Vmware host-ot kérsz. (magánszemélynek elégggé drága lenne)

szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%

"Kezdjük azzal, hogy a legtöbb cloud-ban te nem telepítesz semmit, csak kiválasztod egy listából, hogy milyen op rendszerrel kéred, ő pedig egy image-ből létrehozza"


Az osszes nagy cloud providernel lehet sajat, custom image-et hasznalni free tier-en belul is.

szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14 megválaszoltad magadnak.. "a legtöbb".. Csomó olyan van ahol viszont lehet. Én is olyannál vagyok és semmi illegális nincs benne ha beaktiválod kulccsal amit feltelepítesz. Nem tudom ennek mi értelme és hova akarsz kijutni, vagy csak kötekedni akarsz, de semmi értelme.. :D


Másfelöl meg ilyet sem említettem egyik válaszomban sem hogy custom image-ből telepítsen. Másrészt meg attol hogy nem custom image hanem egy listából választod ki ugyan úgy telepítési folyamatnak hívják, mivel nem varázslattal kerül az oprendszer a gépre...

szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 BeefEater ***** válasza:

#13:


". A microsoftnak semmilyen ilyen f*szsága nincsen, nem tudom honnan vettél ilyet. Ha a kezelőfelület a szolgáltatónál ad rá lehetőséget feltelepíted a windows servert és ilyenkor 150 napig használhatod, utána saját license-t kell vásárolnod.. Ez ugyanúgy teljesen legális. Így fut már évek óta a szerverem beaktiválva ráadásul microsoft partnercégnél (Náluk is vehettem volna a licenset de máshol olcsóbb volt)."


Erre azt mondanám, hogy attól függ. Ha a hypervisor Hyper-V, akkor igazad van, kivéve, ha SPLA licenszeid vannak, mert ha jól tudom, az megtiltja, hogy az ügyfél hozza a sajátját. Ha nem Hyper-V-t használsz és nincs SPLA-d, akkor előfordulhat olyan, hogy egy 2 vCPU-s VM-et a teljes infrastruktúrára licenszelned kellene.

Ha partner vagy akkor megint másképp működik, de azzal sose volt dolgom.

szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!