Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# ban az in kulcsszónak mi...

C# ban az in kulcsszónak mi értelme van az out és ref mellett?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem mi értelme van ha egyszer nem teszi lehetővé azt ,hogy módosítsam az értékét a függvényen belül.
júl. 13. 13:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Jah már értem csak annyi az értelem hogy ne lehessen módosítani szerintem jobb megoldás lett volna egyszerűen engedni,hogy a const kulcsszó használható legyen függvény paraméterben.
júl. 13. 13:51
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

A const a fordítás alatt ki van optimalizálva a pcsába, a többi érték változhat futásidőben, ott ezt nem tudod megcsinálni.

Egyébként nem a legjobb hozzáállás feltételezni, hogy hülyék csinálták a nyelvet amit épp tanulsz, még ha elő-elő is fordul logikátlanság arra nem az első tutorialok átnyálazása közben fogsz rábökni.

júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az érték típusú paramétereket a .Net egy új változó létrehozásával, és az értékek átmásolásával adja át. Az "in" kulcsszóval deklarálod, hogy a változó értéke nem fog változni a metóduson belül. Erre tud figyelni a fordító is (vagyis hibát jelez, ha mégis változtatni akarsz rajta). Emiatt megteheti a rendszer, hogy nem hoz létre új változót, hanem az eredetit adja át, ezzel megspórolva a memória (veremterület) foglalását és a másolás költségét.


Egyébként elég precízen és hosszan ír róla a Microsoft:

[link]


Nagyon jók az MS dokumentációi, érdemes aktívan olvasni!

júl. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!