Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egész szöveg betűméret beállít...

Egész szöveg betűméret beállítása forráskóddal hogyan lehet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sajnos programozó, sosem tanultam, viszont van egy webshopom, amihez most szeretnék segítséget kérni. Olyan banális hibába ütköztem, hogy az egész szöveget szeretném 13-as betűméretre állítani, viszont amint az elejére írom a <p style="font-size:13px;"> kódot és a teljes szöveg végére a </p> majd elmentem, fogja magát semmibe veszi a parancsot és a <p style="font-size:13px;"><span style="color:#4B0082;"><strong>Milyen jótékony hatásai vannak a használatának?</strong></span> végére magától beírja a </p> záradékot, pedig én oda nem írtam ilyet. Hogy lássátok beillesztem a szöveget a forráskóddal.


Lehet egyszerre az egész szöveget 13-as betűtípusra? Köszönöm, aki válaszol és kérlek ne savazzatok nagyon, hogy nem tudom.


<p style="font-size:13px;"><span style="color:#4B0082;"><strong>Milyen jótékony hatásai vannak a használatának?</strong></span>


<ul>

<li>Alaposan, de gyengéden tisztítja a bőrt.</li>

<li>Helyreállítja a bőr pH-ját.</li>

<li>Hidratálja és táplálja a bőrt.</li>

</ul>


<p><span style="color:#4B0082;"><strong>Mikor és hogyan használd?</strong></span><br />

Gyengéden, körkörös mozdulatokkal masszírozd az arcbőrödbe, végül langyos vízzel öblítsd le. <br />

<br />

<span style="color:#4B0082;"><strong>Kiemelt összetevők:. </strong></span><br />

Melaleuca alternifolia (tea tree) leaf oil: Az ausztrál teafa cserje leveléből kivont olaj, mely antioxidáns és bőrnyugtató hatású összetevő. <br />

<br />

Allantoin: Nyugtató, sejtregeneráló, gyulladáscsökkentő, bőrpuhító, bőrsimító hatású.<br />

</p>


<hr />

<p>A termék eredeti neve:...<br />

Kiszerelés: 150ml

</p>



jún. 8. 19:30
 1/3 Szikszai.B ***** válasza:

A <p> egy blokk szintű elem, ezért automatikusan lezárásra kerül, ha újabb blokk szintű elem (mint pl. az <ul>) kerül a szövegbe ( [link]


A legjobb megoldás az lenne, ha annak az elemnek a betűméretét növelnéd meg, amelyik az egész leírást tartalmazza. Valószínűleg ez valami általános konténer elem lehet, pl. egy <div> vagy valami hasonló.

Meg kell nézni, milyen osztályú (class) ez az elem, melyik CSS fájlban van deklarálva, és ott átírni (vagy beírni) a betűméretet.


Még jobb lenne, ha lenne egy override célokra fenntartott CSS fájl, és azt használnád, mert egy jövőbeni témafrissítés sem írná felül a módosításaidat.

jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden kiírás méretét átálitja

*{ font-size: 13px;}

ez pedig minden p elemnek változtatja meg a méretét

p { font-size: 13px;}

vagy a legelején van egy <style> és azon belülre másolod be vagy külsö fájlból hivod meg a css-t.

Amugy az alábbi modokon adhatod még meg a betü méretet

font-size: 40px;font-size: 2.5em;font-size:10vw

jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy figyelmen kívül haddja a parancsot amit megadsz. Az oldalak alapvetően elmentik a CSS-t, hogy gyorsabban betöltsenek. Ha módosítod a CSS-t CTRL+F5 töltsd újra az oldalt
jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!