Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miert előnyös a diploma...

Miert előnyös a diploma megszerzése az it szektorban?

Figyelt kérdés

Miben nyújthat pluszt egy pályakezdőnek?



Milyen tudást vagy bármi mást tudok az egyetem során összeszedni amit ön képzéssel/tanfolyamokkal nem vagy csak nehézkesen jönne össze?


jan. 15. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Miben nyújthat pluszt?

Pl javulna a helyesírásod. Így aztán az 'ön' és a 'képzés' szavakat csak akkor írnád külön, ha úgy is kéne írni.

Már ez megérné (nekem), hogy te további tanulmányokat végezz.

jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Szemléletet, elméleti alapokat ad.

De leginkább megtanít szívni, határidőkre felkészülni, soft skilleket sajátítanak el a hallgatók a képzés során.

Meg ha elakadsz van aki segít, nem mellesleg kapcsolati tőkét szerezhetsz.

Összesítve mindenképpen megéri.

A kommunikációs készségeket és a kapcsolati tőkét, sose becsüld alá!

jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%
Legfeljebb azoknál az elmaradott cégeknél jelent előnyt, akik még mindig azt hiszik, hogy van valami összefüggés a diploma és a hasznos tudás között. Egyre kevesebb ilyen van. Én nagyon megbántam, hogy fősuli helyett nem kezdtem rögtön dolgozni, akár csak otthon, hobbiprojekteken. Több értelmeset tanultam volna, és most előrébb tartanék.
jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

"Miben nyújthat pluszt egy pályakezdőnek?"


Az hogy bekerülsz egy fika egyetemre és végigcsúszkálod bukdácsolva önmagában semmi pluszt nem nyújt, nagyon sok selejt végez az egyetemen is (lásd például 3. hozzászóló).


Viszont önmagában rengeteg lehetőséget nyújt az egyetem, gondolok itt elsősorban a megfelelő alapismeretek megszerzésén túl a kapcsolati tőke kiépítésére, szakmai konferenciákra, gyakornoki programokra, kutatásba való csatlakozási lehetőségekre. Én egyetemista korom óta folyamatosan a kapcsolati tőkémnek köszönhetem, hogy piaci átlag feletti bérért dolgozom. Az egyetemi éveim során csatlakoztam egy kutatócsoport tevékenységéhez ahol felfedezték a bennem rejlő tehetséget és az egyetemi óraadó témavezetőm (aki TL pozíciót töltött be egy multiban) ajánlott diplomázás után egy lehetőséget a cégnél ami az akkora átlagbérhez képest +30% fizetést jelentett, valamint nem vadidegenként kerültem oda, hanem úgy hogy a beilleszkedésben valamint a szakmai utamat is végig támogatta, mentorált. Emelett a volt szaktársam egyéni vállalkozóként vállalt projekteket neki be tudtam segíteni a főállású munkám mellett ahonnan szintén cseppent-csurrant kisebb-nagyobb összeg attól függően hogy hány órát foglalkoztam vele + tanulási lehetőségnek is tökéletes volt. Aztán a kollégáim közül akik váltottak más helyre, valamint a kutatócsoport társaim közül is többen megkörnyékeztek ajánlatokkal amiből el is fogadram egyet, szintén piaci átlagbér felett. Én egyszer nem jelentkeztem sehová úgy, hogy az önéletrajzomat adjam be és teljesen vadidegen legyen a környezet és ne tudjak semmit az adott cégről, mert mindig volt belsős információm akik őszintén elmondták mire számítsak. Most 5 és fél éves tapasztalattal keresek bruttó 1,8 milliót + cafi, juttatás és ha gond lenne 1-2 telefonhívás és mehetek a másik céghez hála a kapcsolati hálómnak.

jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

Pályakezdőként pl nem kukáz a HR-es csajszi, mert amúgy is sokan jelentkeznek és most juniorként nem egyszerű elhelyezkedni. Vagy pl eltudsz menni gyakornokiskodni, mert oda szinte csak hallgatókat vesznek fel és a diploma + 6 hónap tapasztalat pályakezdőként hadd ne mondjam mekkora előny…


De később is profitálsz belőle, mert tudsz szerezni kapcsolati tőkét ami aranyat érhet később. Meg ne hogy azt gondold, hogy később a diploma nem fog számítani. Lehet egy nagyon jó senior munkád ezen úszik el, mert pl céges előírás a diploma, mivel súlyos technical debtbe tudnád őket verni és nem szeretnének kockáztatni.


A végére meg azt emelném ki, hogy mennyire jól lehet fejlődni egyetemen hasonló érdeklődésű emberekkel. Egymást fogjátok előre tolni és sok közös projekten is tudtok majd dolgozni sulin kívül is (már ha nem végig gameled az egyetemet és sírsz, hogy jaj minek van matek és az de nehéz).



A diplomával csak nyerhetsz, pláne ha bele is teszed a munkát, még diploma nélkül egy talánnal állsz neki az elkövetkező 40+ évednek. Azt meg halkan jegyzem meg, hogy ha nem mész egyetemre is tanulnál 1 évig mire kereshetnél munkát, ugyan úgy tudnod kellene mindent a programozásról, mintha egyetemre mentél volna (csak algoritmusok és társai jóval gyengébben mennek majd) és 1 év után csak a hosszú munkakeresés kezdődik el:)

jan. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!