Miért nem alkalmas az egyik nyelv tanulásra, a másik meg igen?
Mi a különbség, ami miatt egyik jó a másik nem jó?
például a c miért nem jó?
Sajnos a kérdést sem sikerült megfelelően megfogalmazni, illetve a #tanullás is helyesen 1 darab l betűvel irandó: "#tabulás". Úgyhogy számodra mindenképp a magyar nyelv tanulását javaslom elsőkörben.
Másodsorban pedig nincs olyan, hogy egy nyelv jó vagy nem jó (egyáltalán hogyan definiálod a "jóságot") tanulásra, hanem olyan szcenárió létezik, hogy egy adott területre mely programozási nyelvet érdemes tanulni. Például ha te front-end fejlesztő akarsz lenni akkor sokkal célszerűbb JavaScriptet tanulni C helyett, mivel a front-end fejlesztők nem C nyelven programoznak. És vica-versa, ha te beágyazott rendszerek programozásával akarsz foglalkozni akkor sokkal jobb választás C-t tanulni, mint például TypeScriptet vagy Swiftet amiket teljesen más célú fejlesztésre alkottak meg...
Mert van, ami túl összetett ahhoz, hogy egy átlagos kezdőnek emészthető legyen, és ne vegye el a kedvét már a kezdet kezdetén. Illetve hogy maga a nyelv ne vegye el a figyelmet a programozás lényegéről, az algoritmizálásról. Aztán ha már szerez némi rutint, akkor rá lehet térni a gépiesebb gondolkodást igénylő nyelvekre.
Illetve még szerintem az is lényeges (lenne) egy tanulónyelvnél, hogy ne legyen irreálisan háklis, de ugyanakkor kellő fegyelmezettséget várjon el a kódolás során.
Mért ne lenne jó a C?
BME-n első nyelv, amivel találkozik az ember.
Inkább azt lehet kimondani, hogy vannak olyan nyelvek, amikkel egyszerűbb alkotni valamit látványosat, így nagyobb motivációval lehet tanulni.
Viszont a C, annak ellenére, hogy utáltam a BMEn és a mai napig nem szeretem a C és C++ világát, rettenetesen jó volt alap programozási kocepciók megtanulására, amiket lehetetlen lett volna megtanulni, monjuk a Pythonnal.
Attól függ, hogy mi a tanulás célja. Ha valamit gyorsan kell látványosan és nem akarjuk, hogy elvesszen a részletekben, akkor pl. egy python előnyös, mert egyszerű.
Ezzel szemben mondjuk egy Assembly-nél olyan sok munkát kellene beleölni a programba és annyira átláthatatlan egy kezdőnek, hogy az életkedve is elmegy.
A C-re reflektálva. Azért nem lehet előnyös, mert nem nagyon használják, leginkább csak beágyazott rendszereknél. Viszont igen, a BME-s megközelítés ilyen szempontból kifejezetten jó volt, mivel az alap programozáshoz tartozó logikát a C-n keresztül szépen be lehetett mutatni, ezért ha valaki hosszútávon gondolkodik a programozáson, akkor igen, lehet indulni a C-vel, mert elég jó alapot tud adni.
Mielőtt szellemi fogyatékos kérdező nálam is megkérdezi, hogy meddig voltam BME-n, végig. Ott végeztem.
Én is C-vel kezdtem egyetemen, de Szegeden. Jah igen.. én is végeztem. :)
Programozás tanulás nem az élményről szól.. Hanem a megértés és "működik" öröméről. Azt meg bármelyik nyelv megtudja adni.
Az mindenképp előny, ha fejlesztő tudja is, hogy mi történik a folyamatok mögött, hogyan történik egy metódus hívás és hogyan tud visszatérni a hívó pontra.
De pl. egy Python-t seggelve és alkalmazva (de elmondhatom ezt bármely nyelvről vagy bootcamp-et frissen végzettekről), hogy ez nem fog menni. Ha tetszik, ha nem, ezek a kék-galléros IT segédmunkások.
Aztán, ha érdekli és mélyre áss a kolléga, a hogyanoknak és a miérteknek, onnantól jön a megvilágosodás.
Tehát, szerintem nincs semmi baj a C-vel mint kezdő nyelvvel. Legalább megérti, hogy mit fednek el bizonyos felhype-olt nyelvek.
Félre ne tessék érteni, minden nyelv okkal létezik és minden nyelvnek van erőssége és gyengesége. Python is remek nyelv a saját területén, de pl. szerver alkalmazást (microservice-t) írjak abban, a hideg is kiráz. Statisztika vagy matematikai modelleket feldolgozni vele, nah arra jó.
"Programozás tanulás nem az élményről szól.. Hanem a megértés és "működik" öröméről. Azt meg bármelyik nyelv megtudja adni."
Gyerekeknek és nem kifejezetten programozónak készülő, de a programozás iránt esetleg érdeklődőknek igen. Ebből az élményből indulva aztán lehet komolyabb nyelvekkel megbirkózni.
"BME-n első nyelv, amivel találkozik az ember."
#5
A BME egy műszaki egyetem, az ehhez párosuló oktatási metodikával, elvárási szinttel. A BME nem azért oktatja a C-t mert annál nincs jobb, alkalmasabb, hanem azért, mert minőségi oktatást kiván biztosítani arra érdemeseknek, de csak azoknak, és ehhez a C egy nagyon jó előszűrő. Emellett, az ipar is kiterjedten használja a C-t. A C elvárás, a C a közös nyelv, a közös nevező.
"Legalább megérti, hogy mit fednek el bizonyos felhype-olt nyelvek."
#8
Mit fednek el?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!