Ilyen van? Ilyen létezik?
Részben igaz, de ez (részben)igaz a windowsos levelező programokra is. Pl. a Thunderbird. Aztán, hogy ebből mit és hogyan fogad el a szolgáltató az egy másik kérdés. De ez nem linux/windows függő, hanem levelező program (pl. Thunderbird) és az otthoni neted szolgáltatójána a beállításaitól függ.
És igen, ez az internetenhasznált e-mail egyik nagy problémája, hogy egészen egyzserűen lehet hamisított feladóval levelet küldeni. De további tippeket itt nem adnék.
Ez csak félig-meddig (vagy még annyira se) igaz:
- elvileg - az SMTP-protokoll sajátosságai miatt - bármilyen felső szintű domainből lehetne e-mailt küldeni, viszont egy rendes spamvédelem az ilyen jellegű leveleket megfogja
- a Linux rendszereknél a hosztnév szabadon választható - erre szolgál a hostname parancs:
viszont ez csak a rendszerre érvényes, globálisan - a DNS-rendszerében - nem; és nem e miatt lehetne tetszőleges felső szintű domainből levelet küldeni
/etc/hosts:
127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 lokker.hu
sudo useradd -m benoke
Részben igaz, de mint írták, ez nem a Linux rendszer kiváltsága, bármelyik rendszeren megoldható, amelyik képes e-mailt küldeni.
Email spoofing a jelenség neve ( [link] ), és egész egyszerűen arról van szó, hogy az SMTP szerver nem validálja azokat a mezőket az e-mail fejlécében, amikben a feladó neve előfordulhat ("From", "Sender", stb.). Így gyakorlatilag bármilyen e-mail címet be lehet írni feladóként.
Az megint más kérdés, hogy manapság az ilyen leveleket a legtöbb e-mail szolgáltató visszadobja, megvannak erre a megfelelő módszerek (pl. SPF és DKIM rekordok, DMARC kulcs: [link] ).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!