Van itt olyan személy, aki le tudna fejleszteni egy hasonló applikációt? Körülbelül mennyi idő alatt és milyen anyagiakért cserében?
#21
Értelmetlenül kötekedsz csak, mintha te értenél az üzlethez. Pedig valószínűleg se programozni nem tudsz, sem az üzlethez nem értesz, csak beszélsz itt magas lóról, osztod az észt. Ne itt éld ki a frusztrációd. Számolj inkább utána, mielőtt blődségnek nevezel bármit.
Jó nagy csapat az tény. Pécsi cég. Utóbbi 1-2 évben nyertek egy csomó díjat, meg 7 EU pályázatot.
Ezzel együtt a létszámadatokhoz képest tényleg nem olyan eget rengető a bevételük. Legalábbis a tavalyi 271 millió. Pedig nagy cégeknek dolgoztak, BMW, MÁV stb..
nettó árbevétel (2022. évi adatok)
271 804 ezer Ft
jegyzett tőke (2022. évi adatok)
3 millió Ft felett és 5 millió Ft alatt
adózott eredmény (2022. évi adatok)
10 millió Ft és 20 millió Ft között
létszám
20-49 fő
Ha egy 15 milliós szoftver annyit hozna csak, mint egy állampapír, akkor ki íratna szoftvert és minek? Berakná inkább nyugisan állampapírba a pénzt. Ezek is azért íratták ezt a nyelvi appot, hogy keressenek rajta, nem is keveset.
Ismerem a papír alapú tanulókártyáikat, 10+ éve vannak kb. a piacon, abban annyi volt, kifújt, most kellett egy újdonság, ez lett az applikáció. Ahogy olvastam a hírlevelükben 860 ember előfizetett náluk látatlanban az appra havi, vagy kedvezményes éves elérésre. Tehát 860 ember fizetett előre 3.000-20.000 forint közötti összeget. Akármennyibe is került nekik az app, így jelentősen lecsökkentették a rizikót, hogy ráfizetéses legyen. Ezzel együtt nem biztos, hogy halálra keresik magukat rajta, de ne zárjuk ki.
Önmagában egy taunlókártya-szoftvernek az elkészítése nem nagy kunszt. Nekem gimiben mindig is problémát jelentett az idegen szavak megtanulása, ezért írtam rá magamnak egy programot. Igaz, finoman szólva is minimalista volt, de a céljának megfelelt. Egy hétvége alatt elkészült. Ha kicsit többet adok a külsőségekre, meg beleteszek még pár extra funkciót, akkor mondjuk 2 hét alatt meglett volna.
De!
Az ilyen jellegű szoftvereknél nem is magának a működésnek a leprogramozása a legnagyobb macera, hanem a tartalommal való feltöltés. Egy ilyen tanulókártya-alkalmazást tényleg nem nagy kunszt megcsinálni. De hozzá a feladatokat, kép-, hang-, és videóanyagokat elkészíteni annál nagyobb munka.
Továbbá a nagy kérdés, hogy hogyan tennéd jövedelmezővé? Temérdek hasonló alkalmazás létezik, miért pont a tiédet kezdjék el használni?
Itt az Angolutca projectnél készen volt a tartalom, hiszen a tanulókártyáik is és a hang és egyes videóanyagok is készen voltak.
Ha valaki hasonlót akarna, természetesen magának kell legyártania a saját tartalmait hozzá. Az meg már az ő problémája lenne, hogy hogyan teszi jövedelmezővé. A programozót az érdekli, hogy megkapja a kialkudott díját.
"12-15 millió olyan hatalmas összeg, amit csak akkor vállal be egy megrendelő, ha reálisan 40-60 milliós bevételt el tud érni majd a kész applikációval a piacon."
Kezdjük azzal, hogy a szoftverfejlesztésben 12-15 millió forint az nem hatalmas összeg.
Az viszont nem a fejlesztő cégen múlik, hogy te mennyi bevételt keresel vele, azt neked kell tudnod, ők ehhez csak annyit tudnak hozzátenni, hogy amit kérsz az szakmai szemmel vizsgálják a van jobb megoldás adna kalternatívákat, és megcsinálják úgy az alkalmazást ahogy te megálmodtad, lehetőleg legkevesebb benne maradt hibával. Ez még viszont nem garancia arra hogy te akár 1 forintot is keresel vele.
Egy nyelvtanuló apphoz viszont 12-15 millió édes kevés, ha egyedit akarsz csinálni egyedi tartalommal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!