Egy 2-4 év tapasztalattal rendelkező Szoftverfejlesztő 3-4 prog nyelven tudó, mennyit keres Oroszban a szankciók hatására is? Mert írnak mindent is interneten de nem tudok következtetést levonni.
Furcsa a kérdés :D, de tipikusan az a szoftvefejlesztő, aki 3-4 nyelvet tud nem keres annyira jól, hiszen semmiben sem profi.
Az, hogy valaki mondjuk egy Java fejlesztő, de otthon néha szórakozik Pythonnal, nem jelenti azt hogy a pythont is "tudja".
A nagyon max az, hogy ha valaki full stack és megy neki a C# (vagy más backend nyelv) és a Typescript.
Amúgy nem sok értelme van "jack of all trades master of none"-nak lenni. Ez csak arra jó ha egy pici porjectben valami KKVnál abszolút egy embernek kell csinálni kb mindent, de nyílván itt nem fizetnek sokat.
Ja, a kerdesre valaszolva:
3# Szoftverfejlesztőben nem valami jó ha valaki sok dologban junior és egy dologban medior.
1 adott nyelvre és frameworkre kell ráfeküdni nagyon. Abból elérni a senioritást. Utána nyílván kell mást is használni, de elég sok tudás tranzitív. Egy framewokröt és nyelvet tudsz expert szinten, sokkal könnyebb mást tanulni.
Az viszont elég gáz ha folyamatosan más technológiákra épülő projecteken kell helyt állnod és emiatt mindenhol "kamu" senior a tudásod. Senior mert ott vagy régóta a cégben, de amikor a motivált junior jobban ismeri a framewokröt és ő magyarázza el a koncepciókat benne, az picit gáz.
Amúgy meg nem abban van a sok pénz, hogy te mindennel is tudsz találkozni, de alap szinten űzöd azokat, hanem ha 1 adott dologban rettenetesen jó vagy és pár dologban közepes.
Tehát backend fejlesztőként nem ijedsz meg a Devops feladatoktól néha néha. Vagy ha a frontenden kell valamit implementálnod, úgy hogy van példa a projecten belül, akkor azt is megcsinálod. Viszont nem kell 4-5 nyelven 5 frameworkkel zsonglőrözni.
"Amúgy meg nem abban van a sok pénz, hogy te mindennel is tudsz találkozni, de alap szinten űzöd azokat, hanem ha 1 adott dologban rettenetesen jó vagy"
Ja, biztos, csak találj is a tudásodra, a specializációdra fizetőképes vevőt. A specializálódás negatív hozadéka, hogy kirekeszti magát a delikvens a munkaerő-piac nagyobb részéből. Mindezt átlag 10-20 % bérelőnyért.
6-7#
A mindenes implementációs tudás, csak low level kiközvetítős cégeknél menő.
Nagyon jó, hogy annál a cégnél, ahol ahány project annyi ügyfél és majdnem annyi stack van. Ott nyílván egy álom alkalmazott az a srác, aki mindenhez picit ért, mert bárhova kitudják közvetíteni.
7#-esnél említett "Java guru"-t nem rakják át random Go projectre. Hiszen minek rakjuk át a stacken a legjobb fejleszőt, aki a legjobban átlátja a framewokröt így valszeg a projectet is egy teljesen más projectre, ahol sokág rosszul fog teljesíteni?
Meg persze multiknál nem úgy megy, hogy egyik hónapra a másikra átállnak teljesen más technológiákra. Ha az adott embernek van kedve átképezni magát lazán megoldja.
7# Persze hogy van. Értheted tökéletesen koncepcionálisan mit kéne kicsikarni egy projectből, de ha abszolút nem értesz az adott framewokrhöz/nyelvhez vagy csak kicsit, akkor abból nem a legjobb megoldások fognak születni, mert azokról nem is tudsz.
Ekkor jön az a példa amit mondtam,hogy amikor a motiváltabb junior mutatja be hogyan kéne x, y dolgot megcsinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!