Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tipikusan mennyi tapasztalatta...

Tipikusan mennyi tapasztalattal kezd el kód reviewzni egy fejlesztő?

Figyelt kérdés

Tudom, cég függő, de inkább saját tapasztalatból adott cégek eljárásai érdekelnek. Nálatok mikor kezdhet el valaki kód reviewzni?

Senioritáshoz vagy tudáshoz van kötve?

A cég aminek a policyját leírjátok hány fős? (Esetleg ha nagy multi vagy nevet is írjatok)


Itt nem az "alibi kód review"ra gondolok, amikor átszolt a szomszéd asztalra, hogy "Hé, Laci. Adj már gyorsan egy Approveot a kódomra, hogy bemehessen." Hanem például amikor egy gyakornok vagy junior fejlesztő kódják tényleg értelmezi valaki és megkapja azt a felelősséget, hogy eldöntse, hogy ez bemehet-e a main/dev (akármilyen) branchre.


Gondolom KKV-nál bármi előfordulhat.



2023. ápr. 17. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Multi és bármikor. Jó, igazából eleinte olyan jogai vannak egy juniornak, hogy értékelheti ő is, de még másnak is meg kell néznie. 1-2 év után viszont ő is kaphat rendesen jogot eldönteni.

Scrum csapatokban vagyunk és a senior fejlesztők általában ráraknak mindenkit a csapatból a change-ekre. Ha épp te értesz valamihez vagy te látod, hogy valahol van benne hiba, akkor kommentelhetsz rá, hogy mi a problémád vele. Most lehet, hogy hülyeség, amit odakommentelsz, de nyilván jobb, ha felhívod rá a figyelmet, hátha mégis problémás.

Szenioritáshoz kötni ezt azért is problémás, mert nem mindenki ért ugyanahhoz technológiához. Pl. lehet olyan, hogy amikor ráér egy junior, akkor valamelyik technológiát vagy legacy kódot értelmezi, és akkor junior léte ellenére ő fog hozzá kb. egyedül érteni. Nálunk volt is ilyen.


Másrészt meg, más is - senior is - merge-öl be vakon kódot aztán utólag javítjuk, hogy mi törte el a build-et, szóval itt nem esznek meg senkit ilyenek miatt.

2023. ápr. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Multinál vagyok és kb 1 év tapasztalat után szoktak.

Előtte max másodlagos reviewerként vannak rajta emberek, mert valszeg nem túl ismeretesek sem a nyelvben sem a projektben.


De ez sem konkrét policy, technikailag bárki lehet reviewer, inkább csak szokás. Én mikor kezdtem beleástam magamat a belső frameworkünkbe és az első fél évem után elkezdtem kisebb PR okat átnézni. 1 évem után már jobban ismertem a projektet mint pár seniorabb fejlesztő a csapatba.

De vannak fejlesztők akiknek az idejük nagyrészét más projektek viszik el és kevésbé ismeretesek ezért kevesebbszer reviewznak, vagy junior és nem annyira kompetens/nem jó a hibakereső érzéke

2023. ápr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Multi és az első naptól mert rengeteget lehet belőle tanulni.
2023. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!