Itt miért van annyi infós, aki szerint a python nem jó semmire csak data science-re vagy ML-re? (Többi lent)
Bármilyen másik fórumon nem jön fel ilyen téma soha sem a pythonnal kapcsolatban. De ha random embereknek nem hisz valaki, akkor lehet nézni bármilyen salary guide-on a python developer fizukat, ami nem a data science! és az élmezőnybe tartozik. De lehet menni álláshírdetéseket keresni és rengeteg python developer pozi van:D Meg már nem csak külföldön, hanem itthon is.
Egyszerűen tényleg nem értem, hogy itt mi ez a nagy python hate... Most vagy nagyon kevés valódi programozó vagy rengeteg junior vagy pedig borzalmas szakemberek vannak itt.
Az sem jó érv, hogy lassú, mert ahol fontos a gyorsaság, ott pl C/C++-ban lefejlesztik a kritikus kódot, majd pythonnal implementálják (pont ez az egyik nagy érv, amiért jó a python, mert lehet hívogatni C ben írt kófokat). Ahol meg ez sem elég, az meg általában egy specifikus terület szokott.
De teljesen mindegy a gyorsaság, mert már egy "sz*r" hardver is gyors manapság, sokkal fontosabb az, hogy költséghatékony legyen a fejlesztés, erre pedig a python az egyik legjobb opció általában.
"Most vagy nagyon kevés valódi programozó vagy rengeteg junior vagy pedig borzalmas szakemberek vannak itt."
Én erre tippelnék.
Egyrészt igazad van, másrészt megjegyezném, hogy egy Linux kernelt nem fogsz tudni Pythonban implementálni, de legalábbis nem éri meg.
Tudsz Pythonban bash parancsokat futtatni, tudsz gcc-vel fordítani, de akkor már egyszerűbb C-t és Shell scriptet használni.
Én pl pont egy olyan cégnél dolgozom, ahol fontos, hogy C-ben legyen megírva a szoftver, mert egyrészt milliszekundumokkal dolgozunk, másrészt C alapú linux-os környezettel.
A Python ki fogja nőni magát az egyik legkeresettebb nyelvvé, most már a gyorsításán is dolgoznak 3.8 óta talán, de mivel interpretált nyelv, mindig szükség lesz C, C++, Java, C#, stb fejlesztőkre is.
#1 +1
Kerdezo talan nehez nekik eddig hasznaltakhoz kepest, es akkor nekik jobban megeri az ismert nyelvben elmelyedni mint atterni ra
foleg mert leginkabb android alkalmazasok keszitese a legszuksegesebb napjainkban
arra meg nem idealis
Én is úgy látom, hogy néhány ember hatogatja itt, lásd például : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas.. a szavazást "I love python. Python forever" kapta a legtöbb szavazást. Habár nem nagy minta, nem mondanám reprezentatívnak mert 1000-et messze nem éri el a szavazatok száma. ( Ugyanakkor nemzetközileg is elfogadott tiobe index szernt a legnépszerűbb prog nyelv. )
A hozzászólások is tükröznek valamit, például az ottani kérdezőjé aki a múlt évezred hardverein, szoftverein van leragadva, ahol "megállt" az idő.
Az állandó sebességre való hivatkozásra többek között, bedobtam ezt ott (Eratoszthenész szitája):
c++ : [link]
python : [link]
Erre egyik se tudott semmit írni. Ezzel nem azt állítom, hogy a c++ kódot nem tudtam volna gyorsabbra, hanem azt állítom hogy fogalmuk sincs mi az oka. Egyeseknek hülyeséget írsz a python sz@r, anyázáson meg hasonló beszólásoknál nincs jobb érve ott.
HAZAI viszonylatban ha megnézed a Budapesti állásokat linkedinen leszűrve python fejlesztőre (kiszedve a Data Scientist / Analyst / Engineer / ML területeket) akkor marad 180 darab tényleges fejlesztői állás ami nem igényel egyéb "Data" / matek / statisztika etc... tudást. Például Python backend - Django framework alapú fejlesztőből 33 állás van meghirdetve ezzel szemben ASP.NET-ből 850, JavaScript + Angular 2000+.
Szintén Java és C# fejlesztőből 1000+
Itthon is egyre népszerűbb a Python de ha "nyers" fejlesztői / programozó állásra vágysz ahol nem adatokat dolgozol fel és függvényeket plottolsz akkor sokkal több lehetőséged van továbbra is Java, C#, JavaScript nyelvekkel
Hangos kisebbség hajtogatja.
Nagyon sok weboldal business logikája python alapú mert könnyen lehet adatokkal és adatbázisokkal vele dolgozni.
Python egy jól megírt C++ kódhoz képest lassabb DE könnyen lehet pythonnal kipróbálni dolgokat, amik más nyelvekben implementálva többszörös időbe kerülhet. Nálunk sok demo van megépítve pythonban majd később C++ ban optimalizálva bekerül később.
A python viszonylagos népszerűségét sokféle igény táplálja.
Az egyik a bizalomvesztés a fejlesztők, kóderek irányába. A másik a hardverek ereje, olcsósága. A harmadik a könnyű tanulhatóság. A negyedik a programokkal, komplett IT megoldásokkal szemben támaszott követelmények milyensége. Az IT világa a nyitottság felé halad. A closed source ma már csak egy keskeny szelete a nagy tortának. A multiplatform capability is a pythonnak kedvez.
A python a sorolt igényekhez elég jól illeszthető, de ettől, mint eszköz, még nem lesz jobb. Természetes, hogy tucatszámra vannak a pythonnál alkalmasabb nyelvek, de azok nem anyival jobbak, mint amennyivel drágábbak is. Legalábbis, az igényekhez mérten.
"Bármilyen másik fórumon nem jön fel ilyen téma soha sem a pythonnal kapcsolatban. "
Vagy talán mégis:
400 millió találatból az egyik.
"Az sem jó érv, hogy lassú, mert ahol fontos a gyorsaság, ott pl C/C++-ban lefejlesztik a kritikus kódot, majd pythonnal implementálják (pont ez az egyik nagy érv, amiért jó a python, mert lehet hívogatni C ben írt kófokat). Ahol meg ez sem elég, az meg általában egy specifikus terület szokott."
Tudod az úgy van, hogy a legtöbb nyelv képes más nyelven írt kódot integrálni, vagy azzal külső lib szintjén együtt működni.
Meg úgy van, hogy a milli- és nanoszekundumos időzítéseket, amikre az egyik kolléga már utalt, nem lehet egy python értelmezős környezetben megvalósítani. Olykor nem csak gyors, de pontos kódra is szükség van.
"De teljesen mindegy a gyorsaság, mert már egy "sz*r" hardver is gyors manapság, sokkal fontosabb az, hogy költséghatékony legyen a fejlesztés, erre pedig a python az egyik legjobb opció általában."
A gyorsaság ott és csak ott mindegy, ahol ez nem szempont. A mondatod többi részével teljesen egyetértek.
A filmvilág talán jó példa. Amikor vagy 100 éve megteremtődött a filmművészet mint szakma, akkor elkezdett építkezni, volt verseny, volt komoly addíció a szakma művelőinek irányából. Emiatt születtek jó és még jobb filmek. Aztán elért a dolog máig és a művészet közönséges iparrá redukálódott, jövedelemforrássá, ahol az a lényeg, hogy minél többet fialjon a kassza. Ebben a közegben nagyobb részben a tömegizlés van kiszolgálva, nem a művészet. Klisé, klisé hátán.
Ugyanez az átváltozás történik a szoftveriparban is. Az első a bevétel maximalizálása, a második helyen áll a vállalás idő/költség vonzata és csak sokadik a minőség. Mindemellett, a megrendelői igények is hígultak. Nem is keveset.
Végszó: Ez a platform semmivel sem jobb, nem is rosszabb más fórumoknál. Kb ugyanaz a társulat képeződik le itt is, mint a prog.hu-n, más fórumon, HUP-on vagy a facse szakcsoportjaiban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!