Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha készítek egy alkalmazást...

Ha készítek egy alkalmazást és felteszem Play Store-be, abból tudok bevételt csinálni?

Figyelt kérdés
És nehéz egy ilyen alkalmazást elkészíteni?
2023. jan. 19. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, viszont nem valószínű, hogy sikerülne.
2023. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2023. jan. 19. 11:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert egy kreatív ötlet kell, jól meg kell oldani és szerencse faktor is van, hogy az emberek hajlandóak legyenek letölteni, esetleg fizetni érte.

Nem is igazán a programozási érzék kell ide, hanem üzleti.

Ha az a kérdés, hogy egy alkalmazást hogy kell lefejleszteni, az programozás.

Ha az, hogy hogyan lehet bevételt generálni, az üzlet.

2023. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg magadtól, hogy milyen alkalmazásért lennél hajlandó fizetni, és mennyit. Így ötlet nélkül valószínűleg mínuszba kerülnél minimum ráfordított időben.
2023. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudsz. Nehéz.
2023. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha te nem is, a Google biztos, amikor benyeli azt a húsz dollárt, amit fizetni kényszerülsz nekik.
2023. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy időben mínuszba leszel, az természetes, és azzal nincs semmi gond. Ha azt az időt szánod a fejlesztésre, amit a Barát Közt nézésére, kocsmázásra vagy valami hasonló, "rendkívül hasznos" tevékenységre fordítanál, azzal még nyersz is.

Hogy pénzügyileg mínuszba leszel, alapvetően azzal sincs gond. A kérdés az, hogy mennyire. Most nem arról a 6 ezerről beszélek, amit a Google-nek kell fizetned azért, hogy egyáltalán felkerülhessen az appod az áruházba.

Hanem elsősorban arról, amit mondjuk reklámra fogsz kifizetni, mert ugye reklám nélkül a kutya sem fogja letölteni az appod.

Azt is figyelembe kell venni, hogy a bevétel után adózni is kell, ehhez pedig nem árt egy könyvelő sem, és ha mindezeket összeadod, akkor már kicsit komolyabb pénzek fognak kijönni.

Ez egy vállalkozás, és a vállalkozásokról elsősorban azt érdemes tudni, hogy a hazánkban indított vállalkozások 90%-a egy-másfél éven belül csődbe megy.

2023. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Röviden lehet, és nem feltétlen nehéz.


A legegyszerűbb, hogy csinálsz valami ostoba appot "egydolláros" alapon (egy dolcsi az ára). Van egy rakás ilyen hülyeség, pl. "zseb-ostor" (ez annyit tud, hogy ha megrázod a telót, akkor ostor hangot ad. További egy dollárokért vehetsz különböző ostorhangokat. A fénykarods villan is...) Valami olyasmi, ami elég poén, hogy valaki egy dollárt kiadjon érte. Ez kb. az app-készítős lottó, mert ha van egy kreatív ötleted, akkor legfeljebb két nap alatt megvan, és kirakhatod, aztán lehet várni a bevételt. Meglepő hülyeségekért adnak pénzt emberek.


Csinálhatsz valami játékot is, amivel az időt lehet múlatni. Ez macerásabb út, mert tényleg kreatívkodni kell, plusz bárhogy csinálod, mélyebben bele kell tanulni a programozásba. (pro tipp: Unity) Rámolhatsz a játékba rendes vásárlásért megvehető in-game pénzt, amivel skin-eket meg egyéb előnyöket lehet elérni. Mondanom sem kell, minden ilyesmi bonyolítja és lassítja a fejlesztést. A határ a csillagos ég, de vannak minimál kreatív ötletek.


Ha van valami más "hasznos" ötleted, az már valószínűleg komolyabb fejlesztési tudást fog igényelni. Ha nem az elején, akkor később, ha befut. Ha befut. Egy termékbevezetés macera munka: tényleg reklámozni kell, marketing anyag kell köré, és support. A legtöbb "hasznos" apptól elvárnak valamilyen szintű felhő-szolgáltatást, szóval jó eséllyel szerveroldali fejlesztést is igényel.


Csak hogy legyen fogalmad a számokról: egy ilyen fejlesztésért ebből élő fejlesztők és cégek (nem ilyen ügyivagyokpistikék!) hajamosak több tízmillió forintos nagyságrendű összegeket is elkérni, amiben nincs benne az üzemeltetési költség. Nyilván garázsból indulva meg lehet csinálni kevesebb pénzből, de ha a végén kimatekozod, hogy mennyi munkaórát fektettél bele, akkor... Meg fogsz döbbenni. Plusz ilyenkor sem úszod meg az üzemeltetési költséget, egy idő után pl. a designer-t és a supportot. Viszont ilyen terméket eladhatsz havidíjas konstrukcióban, ami stabil jövedelemmé hízhat, ha a terméked befut.


Végül, de nem utolsósorban, telerakhatod reklámokkal az appodat. Sok esetben alkalmazzák a fizess-ha-nem-akarsz-reklámot modellt. Így jön jövedelem a reklámból és a vásárlásokból is. Hogy mennyi, az tényleg attól függ, hogy mennyire fut be az app, hogy mennyire használják.


Apropó jövedelem: érdemes egy könyvelőven tanácskozni. Magánszemélyként SZJA-t szinte biztosan kell majd fizetned a jövedelem után. Ha meg akkorára nő, hogy vállalkozást kell köré alapítani, akkor meg mindegy, mert mindenképpen kell majd könyvelő.


Én azt gondolom, hogy ha van valami ötleted, amiben hiszel, akkor nosza, csináld meg, nincs vesztenivalód. Tapasztalatot szerzel, ha meg befut, akkor lóvét is. Jó tanács, ha "nagy" ötleted van: mielőtt nekiállsz csupaszítsd le amennyire csak tudod, hogy tényleg csak az maradjon meg benne, amivel még éppen használható, és annak állj neki. (Kulcsszó: MVP - Minimum Viable Product)


Sok sikert, őszintén remélem, hogy befutsz :)

2023. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
totál fölösleges biztatni, adni alá a lovat. Az ilyen appokból származó bevételek 99.4 százalékát másfél százaléknyi fejlesztő teszi zsebre. Megfelelő promó nélkül még arra sincs esélye, hogy ingyen, könyörületből letöltsék az appját, teszem azt, tizen, huszan.
2023. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!