Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Pascal miért olyan nehéz...

A Pascal miért olyan nehéz egyeseknek?

Figyelt kérdés

Sosem tartottam magam butának,de most kezd megdőlni bennem ez a hit. A suliban Pascal-t tanulunk és úgy hallottam, hogy ez a legegyszerűbb programozási nyelv, mégis sokszor megakadok benne és időre van szükségem, hogy megértsem az épp adott problémát. Tényleg ennyire hülye lennék ? Úgy értem, hogy gondolom mások 10 perc alatt megértik az egész menetet, nekem meg 1 hétre volt szükségem, hogy eljussak az egybeágazott ciklusokig és még itt is lenne pár feladat, amit nem tudok megoldani !

Miért van ez velem ?


2010. okt. 3. 14:26
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

A jó Isten, mikor az eszet osztotta igazságtalan volt veled. De ne adódj, mert másoknak pedig az egészség osztás idején volt smucig. Szóval te még mindig jobban jártál, hidd el tapasztalatból mondom. ;)


Komolyra fordítva a szót, nem mindenkinek van éles logikája a matematikához, meg az algoritmusokhoz, de ez még nem azt jelenti hogy más tudományágban ne lehetnének sikeresek. Ez van, el kell fogadni.

A másik ok pedig az lehet, hogy sz@r a tanárod, vagy a könyved amiből tanulsz.

2010. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul fogod fel.

Az egészet úgy fogd fel, hogy te vagy a főnök, és olyan alkalmazottad van (a sz.gép), akinek mindent a szájába kell rágni, és annyira buta, hogy csak néhány alapműveletet tud elvégezni magától, neked ezekből kell összeraknod neki a feladatát, másképp nem érti. De viszont jó munkaerő, és pontosan azt csinálja amit mondasz neki.

pl. Ha kapsz egy feladatod, leirod a szövegét (pl. ird ki a képernyőre a számokat 1-től 100ig). Ezután gondolkodj azon, hogy milyen részekre kellene ezt osztani...

(pl. rájössz, hogy előbb kiirod az 1est, majd a 2est és így tovább. Ebből egyből rájössz, hogy a számok 1-essével növekednek. És akkor: hoppá ez egy egyszerű összeadás, ezt el tudja végezni a buta alkalmazottam (a sz.gép). Szóval akkor ezt kell csinálnod 1-től 100ig. Akkor mondjuk meg a buta alkalmazottnak, hogy az 1-estől induljon, és akkor álljon meg, ha 100ast irt a lapra. Ez után ezt sorrendbe rakod és leirod egy lapra az alkalmazottnak (v programba :P):

Drága Jóska! Csináld meg nekem ezt: Ird le valahova az 1-es számot, majd ird le azt a számot, ami 1-el nagyobb annál amit azelőtt leirtál, de csak addig csináld, mig le nem irtad a 100-as számot.

vagy pedig:

i = 1

kiir i

ismeteld:

i=i+1 (az előzőnél 1-el nagyobb szám)

kiir i

amig i=100 * amig i egyenlő nem lesz 100-al.

2010. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
15:26- Logikus felfogás, tetszik, köszönöm :-)
2010. okt. 3. 15:28
 4/6 A kérdező kommentje:
ÉS elsőnek is köszönöm, hogy eszembe juttatta a jó egészségemet, ami tényleg remek már születésem óta ! xD
2010. okt. 3. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy buta. A pascal meg basic nyelv merénylet az emberislég ellen. Én is gyűlölöm ezeket a begin, end, var, meg mindenféle idióta hieroglifa szószátyár nyelveket. Érdekes módon a C++ jobban megy, pedig az állítólag nehezebb. Szóval ha neked a pascal nem megy, próbáld ki a C-t, aztán a C++ t az való az igazi programozóknak. ;)
2010. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaja, a C-t érdemesebb nyomatni, ha menni akarsz valamire a tudásoddal. Nekem egyébként ment szépen, könnyen, aztán a memóriakezelés-pointereknél besültem :D Az nehezen ment.
2010. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!