Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android programozással szeretn...

Android programozással szeretnék ismerkedni mire számítsak?

Figyelt kérdés
Teljesen önszorgalomból szeretnék ismerkedni a kotlinnal. Tapasztalatom a programozással nagyon csekély, elhanyagolhatónak mondanám. Telejsen kezdőként kérdezném a tapasztalt motorosoktól, mire számítsak? Egyszerű ez a nyelv vagy nagy fába vágtam a fejszém? Sok helyen azt olvastam tök mindegy mivel kezdi az ember, mert csak a logikát kell felvegye az ember, utána könnyebben tanulható a többi nyelv is.

2022. dec. 30. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Abszolút nem mindegy mivel kezdi az ember. Nem a nyelv bonyolult hanem az, hogy milyen környezetben használják.
2022. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Nem akarlak elkeseríteni, sem eltántorítani, de a natív Android fejlesztés szerintem a létező legrosszabb, legnehezebb, legproblémásabb az összes többi platformra való fejlesztéssel összehasonlítva. Nagyon, nagyon sok kitartás és türelem kell hozzá. Ha gyorsan akarsz haladni, akkor Kotlinnal és Jetpackkal csináld, és csak a szükséges mértékig menj bele a régi, View-alapú megközelítésbe.

Illetve az sem baj, ha idővel majd megismerkedsz a Darttal és a Flutterrel, szerintem ez egy viszonylag jól sikerült keretrendszer, gyorsan lehet vele látványos eredményeket elérni.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és gyenge géppel neki se kezdj! Minimum 16 GB RAM, és egy 8-9. generációs i5-i7, meg valami normálisabb SSD, ez a belépőszint.
2022. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vérre, verejtékre.
2022. dec. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Leginkább arra számíts, hogy az Android architektúrája egy katasztrófa. Az legyen a fejedben, hogy egy Android app egymáshoz lazán kapcsolódó, önálló programnak tekinthető képernyők (ún. activity-k) halmaza.


Maga a Kotlin nem rossz nyelv, bár van pár dolog, amitől feláll a szőr a hátamon tőle, de ez sok szempontból megszokás kérdése.


Viszont ami még fontosabb: a Kotlin is követi azt a trendet, hogy megpróbálja a null-okat (sehova sem mutató mutatók) nyelvi szinten lekezeltetni a programozóval. (A Swift és az új C# speci is ilyen) Az ötlet elsőre jónak tűnik, de sajnos a gyakorlatban nem sokat ér. Épp a héten javítottam egy Swift kódot, ahol éppen ez fedett el egy hibát, és okozott crash-t a null safety ellenére. Szerencsésebbnek tartom, ha előbb megtanulsz magabiztosan bánni a referenciatípusokkal, így a null-okkal is, és utána kezdesz neki olyan környzetben programozni, ami nyelvi szinten próbálja meg kezeltetni veled.


Vagyis én azt javaslom, hogy a Kotlin előtt, ha még nem tetted, akkor szenvedj egy kicsit a JAVA-val. Szerencsére az Android Studio át tud konvertálni JAVA kódot Kotlin-ra, ami sokat segít majd.

2023. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!