Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor tesztet kell írni egy...

Mikor tesztet kell írni egy cégnél interjún, akkor lehet google-t használni junior szinten?

Figyelt kérdés

Ahol egyetem alatt dolgoztam, oda nem kértek tesztet, így fogalmam sincs, hogy miket szabad csinálni.

Persze itt nem arra gondolok, hogy magára a feladatra rákeresni szabad-e, hanem mondjuk a pontos syntaxra és dokumentációt olvasgatni. Pl ha tudom, hogy létezik valami függvény ami x dolgot csinál, de elfelejtettem a pontos nevét, akkor utána szabad nézni? Vagy ha elfelejtettem, hogy pl milyen paramétereket vár?



2022. dec. 11. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Normális cégnél ez úgy működik, hogy kapsz egy feladatot, van rá X napod és otthon megoldod, ahogy tudod. Egyszer találkoztam olyannal, hogy papíron kellett volna kódot írni, na ott felálltam, megköszöntem a kávét és eljöttem :D
2022. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Programozás feladatnál természetesen lehet, hisz munka közben is fogod használni. Elég sok problémára van megoldás a neten, amit kútfőből megszülni és újra lefejleszteni sokkal több idő, mint a meglévő megoldást felhasználni. Az elméleti tesztnél viszont nem lehet.
2022. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
#1 normális cégnél a gondolkodásodat vizsgálják és nem érdekli őket a szintaxis.
2022. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2

Mit értesz elméleti teszt alatt? OOP vagy nyelv specifikus dolgokat kérdeznek? Esetleg algoritmusokkal kapcsolatban?

2022. dec. 11. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Nem lehet.
2022. dec. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Cegfuggo.

Evosoft-nal pl. egyaltalan nem is kellett kodot irnom anno.

Confluent-nel guglizhattam, szintaktikailag helyes kodot es teszteseteket vartak, aminek helyesen le is kellett futnia.

Apple szinten szintaktikailag helyes, futtathato kodot kert, nem guglizhattam, de mondta az interjuztato, hogy szintaktikat nyugodtan kerdezhetek tole, az nem befolyasolja az interju kimenetelet.

Oracle, Salesforce ugyanez.

Google-nel nem guglizhattam, de nem volt problema, ha nem teljesen jo szintaktikailag a kod, nem kellett futtatni.

Amazon, Microsoft ugyanez.

Stb.

Nyelvet mindenhol en valaszthattam.


#1 altal emlitett hazi feladatot max akkor csinalnek, ha ki is fizetnek, de komolyabb cegnel sosem talalkoztam otthoni feladattal.

2022. dec. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

"Google-nel nem guglizhattam"

Ez jó :)

2023. jan. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!