Input és tárolt adat összehasonlítása hogyan
történik?
Hátő, ezek nyilván nem áramkör alapon működnek, hanem mesterséges intelligencia van mögöttük.
Kicsit más absztrakciós szint a kettő.
Kb mintha azt kérdeznéd, hogy szeretnéd megérteni, hogy hogyan működik egy autó, írjuk le hogy milyen anyagokból épül fel.
2022. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
2/20 A kérdező kommentje:
A mesterséges intelligencia is csak áramkörök összessége
Olvass utána, hogy működik a processzor.
2023. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
4/20 A kérdező kommentje:
Eddig csak addig sikerült eljutnom a témában, hogy az információ összehasonlitásánál az xnor logikai kapu játszhat fontos szerepet, mely azonos beérkező jelnél lesz 1-es értékű
5/20 A kérdező kommentje:
nagyon kis mértékben értem a processzor működését, hogy milyen logikai alapáramkörökből épül fel, ha jobban belemerülnék az segitene megértenem a fent emlitett kérdést?
Biztosan segítene, csak nem értem, miért a másik végéről kezded a megértést. Az autószerelő se úgy tanul, hogy az alkatrészek molekuláinak kapcsolatát nézi meg először. Tanuld meg a szoftveres részt, a programozás működését. Utána sokkal könnyebb lesz megérteni a processzor belső működését is.
2023. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
Nincs szoros összefüggésben a két véglet, ezért nem is fogsz találni olyan anyagot, ami kifejezetten ezzel foglalkozna. A kérdés az, hogy mit szeretnél pontosan megoldani, vagy mivel szeretnél foglalkozni? Ha inkább az MI érdekel, akkor magas szintű nyelvek segítségével a gépi tanulás rejtelmeiben kell elmélyedned. Ha a kamera működése érdekel a fizikai rétegben, akkor jelek/jelrendszerek, irányítástechnika a te barátod. De mivel a kérdésből nem derül ki a konkrét cél, ezért azt is el tudom képzelni, hogy neked egy beadandót kell írnod, hogy mi történik a bitekkel elejétől a végéig. Na akkor fogod a teljes OSI modellt és a rétegekben megvizsgálod, hogy mi történik vele, de az MI akkor is csak az alkalmazási rétegben fog először megjelenni.
2023. jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
Alapvetően a beléptetés és jelszavak nem áramköri megoldádokat használnak.
A telefonod, weboldalak stb nem tárolják el a jelszavadat, mert ha feltörik a rendszert akkor bármelyik accountba be tudna lépni a hacker.
Helyette a jelszvadat elhashelik, azaz egy egyoldalú transzformációt tesznek rá, ami mindig egyedi és nem visszafejthető (jobb esetben) belőle a jelszavad.
Azaz mikor megadod a Jelszó123 jelszót azt a szerver transzformálja mondjuk dhjebej2773?:& vé amit a szerver tárol. Ha belépsz akkor az is hashelődik és csak akkor enged be ha megegyezik a hash e a dhjebej2773?:& vel.
A processzor ami ezt csinálja az generikus, tehát bármi mást is lehet csinápni vele, ami változik az a program maga.
2023. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
Ez a videósorozat egy egyszerű számítógép müködését magyarázza el: https://www.youtube.com/watch?v=HyznrdDSSGM&list=PLowKtXNTBy..
Az arc vagy hangfelismerés egy komplex folyamat, nem csak annyiból ál, hogy összehasonlítasz néhány bitet. Azt is érdemes lenne megértened, hogy mi a külömbség a szoftver és hardver között.
2023. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
10/20 A kérdező kommentje:
Érdekes hasonlatok hangzottak el itt, nálunk annó úgy magyarázták hogy az alapoktól kell kezdeni a tanulást és arra épiteni idővel, itt ugy probálják elmagyarázni hogy a programozásnak és az áramköröknek egymáshoz semmi közük, holott a növekedő integrációból és áramkörök számának növekedéséből alakult ki a programozás, igy hat programozás közben húzzátok ki a konnektorból a számitogépet, illetve a laptopbol az akkumulatort és meglatjatok mennyire van koze az aramkoroknek a porgrmaozashoz
Kapcsolódó kérdések: