A programozási készségek eléggé konvertibilisek, nem?
Ha pl valaki egyszer jól megtanul programozni egy X nyelven, utána ha a piac változik és jó karriert lát egy Y programozási nyelvben, akkor pár hónap alatt eltudja sajátítani?
Pl aki karriert vált informatikai, üzleti területen. Vagy külföldi állásokra pályázik.
Igen, a programozási nyelv egy eszköz, aminek a nyelvi elemeit könnyen / kevés idő alatt meg lehet tanulni, a mögöttes logika a tényleges érték ami emberi készségtől függően, de hosszabb idő elsajátítani. Szóval aki jó programozó X nyelven az könnyedén kitanulja Y nyelvet is.
Viszont egy területet érdemes kiválasztani magadnak ami tetszik, hogy abban szerezz minél nagyobb tapasztalatot, mert a területek közötti váltás nehezebb, mint a programozási nyelvek között. (Pl. ha van 10 éves beágyazott rendszerekkel kapcsolatos tapasztalatod C, C++, Assembly nyelveken, de front-end területen felkapott/jól fizető lesz pl a React vagy Angular tudás azért az nem 1-2 nap lesz mire kitanulod, főleg ha sosem csináltál front-end fejlesztést korábban)
"akkor pár hónap alatt eltudja sajátítani?"
Nem, nem ez baromság. Ha te senior fejlesztő vagy C-ben, rohadtul nem pár hónap lesz, hogy mondjuk ugyancsak senior szintre juss Reakt, GO vagy Python nyelvben. Persze jóval hamarabb elérsz erre a szintre ez nem kérdés. És az átmeneti idő, főleg, ha nincs egy belső céges döntés a technológiai stack váltásáról, amit képzésekkel támogatnak meg, akkor az egész tanulási folyamat a szabadidődre marad.
Mennyi időd lesz szerinted esténként/hétvégenként tanulni, főleg ha van család... Főleg abba gondolj bele, hogy mitől lesz egy senior senior: attól, hogy nagyon mélyen ismeri a nyelv erősségeit, gyengeségeit. Ezeket az apró nüanszokat megtanulni idő és gyakorlat, amit nem lehet egy az egyben átvinni nyelvek között.
Igen, ezert van, hogy a komolyabb cegeknel altalad valasztott nyelven interjuzol es technologia-fuggetlen az egesz interju processz.
Eleve teljesen projektfuggo, hogy milyen technologiaval dolgozol, de meg projekten belul is valtozhat.
"Főleg abba gondolj bele, hogy mitől lesz egy senior senior: attól, hogy nagyon mélyen ismeri a nyelv erősségeit, gyengeségeit."
Semmi köze a szenioritáshoz, hogy mennyire ismersz egy nyelvet. Ahogy 4-es írja, teljesen változó, hogy épp mivel kell dolgozni. Top cégeknél nem csak technológiafüggetlenek az interjúk, de sok esetben nem is konkrét projektre vagy csapathoz interjúzol, hanem csak magához a céghez és az ajánlat elfogadása után van team matching.
3:
Nem értek egyet, attól hogy az új nyelvet még nem tudod elég alaposan egyből, még senior maradsz, nem leszel junior, mert a konkrét nyelv ismerete csak egy nagyon apró szelete a tudásnak, amitől senior vagy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!