Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudom megállapítani,...

Hogy tudom megállapítani, hogy mennyire tudok programozni?

Figyelt kérdés
Magamtól tanulok itthon. Nézek youtubon egy 12 órás python videót és most járok kb a 3/4 részénél. Megvannak az alapok, OOP, és most ilyen GUI windowokat tanulok. Tudom hogy még az elején járok és a végtelenségig lehetne tanulni, más nyelvek, technológia fejlődése stb... de honnan tudom, hogy elértem egy olyan szintre amire már lenne kereslet, vagy tudnék vele kezdeni valamit?

2022. jún. 13. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

keress neten egy kisebb projektet


pl proxy szerver írás, vagy egyszerűbb játék, számológép stb......

ha sikerül megvalósítani, akkor haladj tovább nagyobb feladatok felé és meglátod mik a jelenlegi határaid

2022. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Szóval megnéztél egy 12 órás videóból 9-et és ez minden? Mert ez esetekben fényévekre vagy az eladható tudástól.
2022. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tudod, hogy olyan szinten vagy, hogy van rád kereslet, amikor elkezdesz munkát keresni és 1-2 hét alatt több ajánlatot is kapsz és versenyeznek érted a munkáltatók.


Meg amikor interjún felénél, már igazából nem is téged interjúztatnak az interjúztató, hanem megpróbálják minél jobban eladni a céget neked.


Amúgy jó interjúkra járni, just for fun. Már hamarabb is elkezdheted, amikor tudod, hogy 0 az esély, hogy fel vegyenek és történhetnek csodák.

2022. jún. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%

Ha felmerül a kérdés akkor totál kezdő vagy. Amikor én juniorként kezdtem, úgy mentem állásinterjúra, hogy azt a nyelvet amit ők kértek kb két órát nem használtam előtte, de érdekelte a francot, a logikát tudom a többit meg majd kiokoskodom. Amíg te számolgatod mit tudsz addig kb nem tudsz semmit.

Arról már nem is beszélve, hogy egy video megnézése után állítani olyanokat, hogy tudod mondjuk az oop-t, a pofátlansággal határos önámítás.

2022. jún. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
77%
Felmész az infojegyzet.hu-ra, ott megtalálod az elmúlt évek vizsgafeladatait és megoldod őket. Ha mindegyiket szintidőn belül megoldod úgy, hogy a programod a specifikációnak megfelelően működik, akkor elmondhatod, hogy ismered a legelemibb alapokat...
2022. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!