Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Más cégeknél is így van, vagy...

Más cégeknél is így van, vagy csak az én esetemben fordul elő, hogy nagyon lecsökkent a fejlesztési idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első munkahelyemen dolgozok fejlesztőként egy olyan szoftveren, ami idősebb, mint én. Azt vettem észre, hogy a fejlesztési idő + vegyük bele a tesztírást is, mert végső soron az is kódolás, így azt is élvezem nagyon kevés munkaidőt számlál. Egyrészt elég "heavy weight" maga a szoftver, és rengeteg domain specifikus tudást kell elsajátíts, hogy egy sor kódot írj hozzá. Másrészt a management azt szeretné, hogy e mellett egy csomó mindennel foglalkozzunk és egyre több felelősségi kört adnak nekünk. Olyan sok keresztösszefüggés van a modulok között, hogy sokszor egy-egy módosításom után teljesen más komponensekben lesznek piros tesztek és egy csomó idő elmegy azzal, hogy debuggoljam és megismerjem a számomra ismeretlen komponenst.

Néha azon gondolkozom, hogy milyen lenne olyan helyen dolgozni, ahol fiatal a szoftver, vagy éppen csak most teszik le az alapköveit.

Szeretném kérdezni, hogy mindenhol ez van és ez a szakma része, vagy a mi projektünkre jellemzőek a fentiek?


2022. jan. 20. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Wellcome. Megnyugtatlak. Én most egy olyan projektek vagyok, ami 2éves csak, de 2év alatt is úgy megtud nőni, hogy kutatni kell mi-mivel van kapcsolatban (lásd domain). Volt velem is olyan, hogy 2napig értelmeztem a (belső domain leírásos) Wiki oldalt meg a kódot is és 3. nap tudtam átírni egy sort.


Mondom! Csak 2 éves a kódbázis!!!

2022. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként miért izgat téged? Órabérben vagy nem? Ha 2-3 nap telik el a tanulmányozással és 0 kódírással, azt is ki kell fizetniük. :)
2022. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Sz.r cég. Tesztelés külön ember feladata, mert a fejlesztő kevésbé hajlamos megtalálni a hibát. A kód elmondásod szerint spagetti és mindent is kéne egy embernek csinálni. Ha tudsz keress jobb helyet.
2022. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
#3 Köhöm... Unit teszt köhöm.. integrációs teszt köhöm... félre nyeltem csak bocsi.
2022. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem egy projekten dolgoztam, ahol egyszerűen nem volt idő teszteket írni. Csak a végfelhasználók teszteltek, unit tesztről szó sem lehetett. A program fele úgy ment élesbe, hogy soha nem lett kipróbálva. Aztán csodálkoznak, ha 1-2 év múlva potyognak elő a hibák.
2022. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk kód nem is mehet "master", "next", "develop" git branchre, ha nincs az általad írt kód letesztelve, mint Unit és Integrációs tesztekkel. Integrációs akkor kötelező, ha használ (ír/olvas) adatbázisból vagy valamilyen Queue-ről.


Ezt GitLab CodeOwnerek ellenőrzik és addig nem is mergelheted, ameddig nem hagyják jóvá. Ha kézzel direkt mergeled, akkor lebasznak és vissza kell vonnod a commitot. :)


Jah igen. Ezt ellenőrzik is code-coverage programmal (pl. Java-ban Jacoco), ami megmondja, hogy a tesztek a kódnak hány%-át fedi le és mely sorokat nem. Ezt CI script ellenőrzi és rányomba a FAILED-et, ha nem 95% vagy nagyobb. Így fejlesztői környezetre vagy élesre se engedi kitenni a rendszer.

2022. jan. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szimplán egy spagetti projecten dolgozol. De relax, a projectek 95%-nak előbb-utóbb ez lesz a célja, valamelyiknek előbb, másiknak utóbb. Pl, amit az 5-ös ír, hogy úgy spórolnak időt, hogy nem írnak teszteket azzal az elején tényleg sprólnak valamennyi időt. Csak aztán amikor összegyűlnek a nem időben felfedezett bugot, akkor sokkal több idő megy el a problémák kibogozásával, mint amennyi a tesztekre ment volna el az elején, amelyek megakadályozták ezt.


Amit 3 ír, arról meg annyit, hogy a klasszikus waterfall/V modell szerinti fejlesztés esetén valóban külön tesztelők vannak és nem tesztelheti ugyanaz az ember a kódot, aki írja. De agilis fejlesztési módszerek esetében kroszfunkcionális team van és a test driven development jegyében gyakorlatilag egyszerre írok a unit teszteket illetve a kódot továbbá az acceptance teszteket is a fejlesztő csapat tartja karban. Arról, hogy melyik a jobb ne álljunk neki vitatkozni. Dolgoztam mindkettőben, mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai, nagyjából egy könyvet lehetne írni a témából.

2022. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!