Szoftverfejlesztő és tesztelő erettségire épülő 2 éves képzés mennyire piacképes?
Mennyire könnyű vele elhelyezkedni és mekkora fizetésre lehet számítani felsőfokú végzettség nélkül? Főként vidéken.
Nyelvvizsgám van.
#10:
én szintén webmesterre mentem
ahol tanultuk a linux alapokat is (bár én alig jártam be, mert nagy részét tudtam az ottani anyagoknak, csak a végén kellett a papír)
mellette volt CISCO (vizsgáztam is), ami vicc, hogy a hálózatépítőknek nem volt CISCO, csak az ottani anyag...
játékfejlesztés a hobbim, manapság nagyon sok hasznát veszem a CISCO-n megtanult dolgoknak, hogyan épül fel 1 csomag, IP címek, mac, natolás........DE webfejlesztésnél kb semmi értelme ezeket tudni, mert ez messze el van rejtve előled és nem is nagyon van haszna, hisz ha akarnád sem nagyon tudod pl egy PHP kódban haszonsítani azt, hogy a hálózaton hogyan épül fel egy csomag
szóval ez olyan, mint az egyetemi tanulmányok, sok dolgot megtanulsz feleslegesen amit esélyes, hogy soha nem fogsz használni, de mellette sok dolog kimarad ami egy-egy feladathoz fontos lenne
OKJ-n nekem sem volt GIT
Attól függ, hogy mit és hogy tanítanak. Mert a végén úgyis az számít majd a munkaadódnak, hogy milyen lesz a tudásod.
Nem feltétlenül az idő számít. Több területe van az IT-nek, amit tömören át lehetne adni fél év alatt, például számítógép szerelő (összeépít és karbantart számítógépeket), vagy rendszergazda (általános rendszergazda, rendszer és hálózat ismeretekkel). De ezeket is elnyújtják 2, vagy több évre, ami nonszensz.
Szerintem a fejlesztőt és a tesztelőt külön vehetnék és akkor a tesztelőt is le lehetne nyomni fél év alatt.
A fejlesztőt is feloszthatnák kisebb területekre (például tematika és nyelvek szerint) és modulárisan lehetne képesítést szerezni egyikből másikból.
Csak néhány okos szakember kellene, akik ezeket meghatározzák, összeállítanák az értelmes tananyagot, de sajnos jogászok mondják meg, hogy ki mit csinálhat, nem szakmabeliek.
Sőt, ezeket a képzéseket már teljesen át lehetne tenni internetes oktatásra (videós oktatásokkal és letölthető PDF tankönyvekkel) és megoldani úgy, hogy ha te gyorsabban elsajátítod a tudást, akkor elmehetsz egy hamarabbi vizsgaidőpontra. Ha lassabb vagy, akkor újra és újra megnézed a videókat, elolvasod a könyveket és megoldod a feladatokat és későbbi vizsgára mész. Aki gyors és könnyen tanul, az fél év alat letudhat valamit, aki lassacskán, az 1-2 év alatt.
De mintha az internet nem létezne már több évtizede, be kell járnotok helyszíni tanfolyamokra (amik ráadásul drágák is, mert a tanárnak fizetni kell és a terembérletért is) és a tanárok is eldarálják a nem a legoptimálisabban összeállított tananyagot (amiből kimaradnak dolgok és vannak helyettük töltelékanyagok), időben elhúzva.
Úgy írom ezt, hogy tanítottam már programozást (egyetemistáknak, felkészítésként), saját terv alapján és azok is gyorsan, rosszabb esetben is hónapok alatt megtanulták az adott nyelveket (és jól le is vizsgáztak belőlük), akik előtte teljesen sükebókák voltak hozzájuk (azt sosem tudtuk előre, hogy milyen vizsgafeladatokat kapnak, tehát tényleg használható tudást kaptak, gyorsan). Annyi volt a titok, hogy a lényeget kapták meg, logikusan felépítve, érdekes példákkal és életszerű megoldandó feladatokkal.
De sajnos ezek szerint a hivatalos képzéseknél nem is az a lényeg, hogy gyorsan, használható, jól becélzott tudáshoz (és erről szóló hivatalos papírhoz) juttassák az embereket, hanem hogy kiüljék azt a megszabott 2 évet, vagy többet és fizessék a tandíjat. Ennek mi értelme?
Pont a számítástechnika az a terület, ahol nagyon gyorsan, rövid idő alatt kellene, hatékonyan jó szakembereket képezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!