Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pyhonban Linux alatt chown...

Pyhonban Linux alatt chown felhasznalonev:felhasznalonev parport0 chmod 770parport0 terminal parancs hogy tehető át python paracsra. python os.system ????? hogy kell megírni?

Figyelt kérdés

#OS.system
2021. okt. 30. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

[link]


Legelső találat

2021. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

import os

import pwd

import grp


theuid = pwd.getpwnam("felhasznalonev").pw_uid

thegid = grp.getgrnam("csoportnev").gr_gid


os.chown(theuid, thegid, "parport0")

os.chmod("parport0", 0770)


---

Ez a "chown" miatt nyilván csak rootként fog működni. A grp meg pwd dolgok csak akkor kellenek, ha tudod a felhasználó / csoport nevét, nem nem tudod a hozzá tartozó UIDet / GIDet. A chmod-nál a kezdő 0 fontos, mert a paramétert oktális számként kell megadni.

2021. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2 miért írsz le neki olyat, amit 15 másodperc alatt megtalál googleval? Ha annyira nem érdekli a saját problémája, hogy rákeressen, miért szolgálod ki a lusta seggét?
2021. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ezen az oldalon található kérdések (már amelyik nem véleményalapú) közül majdnem mind megválaszolható internetes kereséssel, vagy egy megfelelő helyre irányzott telefonhívással. Ennyi erővel egyik programozással kapcsolatos kérdésre sem kell válaszolni, hiszen interneten fent van minden is.
2021. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jók ezek a kérdések, mert tanul belőle az ember.
2021. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha mást nem, akkor azt, hogy milyen egyszerű kérdést ne tegyünk fel, főleg ha a neten elérhető a válasz.
2021. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4 -> tehát nem lenne egyszerűbb rávezetni az embert, hogy használja az egyszerűbb megoldást, minthogy valaki más segítségét kérje? Vagy ez egy ilyen közös kikapcsolódás mindenkinek, hogy megvárom a választ, nem is sietek annyira, meg aztán aki válaszol az is szórakozik? Nem értem
2021. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, miért olyan nagy probléma, hogy valaki rákérdez egy valószínűleg összetettebb probléma egyetlen lépésére, és megmondom neki a megoldást, ahelyett, hogy nekiállnék rébuszokban beszélni, meg tippeket adni? Ennek még csak-csak volna értelme akkor, ha valami nagyon összetett dolog megoldását várná el a kérdező, de nem ezt teszi.

Én például nem szeretem, ha kérdezek valamit, és valaki ahelyett, hogy a kérdésre válaszolna, nekiáll vezetgetni engem, meg tippeket adni. Emiatt aztán én sem játszok tanító nénit, ha nem ez a kérés.

2021. okt. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 mert nem a problémát oldod meg, hanem a tünetet kezeled. A következő kanyarban ismét el fog akadni, és újra fel fogja tenni a hülye kérdését.
2021. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es, a kérdés nem a "probléma", amit meg kell oldani. Amire a kérdés vonatkozott, nem lehet cél, mert önmagában senki nem szórakozik azzal, hogy jogosultságokat állítgasson a semmiért. Ez a dolog eszköz valami más megvalósításában. Tehát nem problémát oldottam meg, hanem eszközt adtam a kérdező kezébe, amivel megoldhatja a problémáját.

Ez persze vagy sikerül neki, vagy nem, de ha valaki hasonló dolgot szeretne, és ide dobja a google, továbbá ez a válasz segíteni fog neki, már nem feleslegesen írtam be, amit beírtam.

2021. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!