Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Hogyan lehet a leghatékonyabban megtanulni programozni?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok proginfón az SZTE-n. Progalaból heteken belül meg fognak buktatni, még a félév előtt(aki tudja az érti miért). Így úgy tűnik egy évet csúszok a tárgyból. Sajnos még nincs sok tapasztalatom programozásból. Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet a leggyorsabban, leghatékonyabban felzárkóznom. Szeretnék tippeket, praktikákat, ötleteket kérni. Egyáltalán érdemes folytatni? Engem érdekel a szak, ez az irány, de sajnos több felsőbbéves barátom, akik tudnak programozni, iszonyatosan szívnak.Kicsit reménytelen vqgyok.
2021. okt. 19. 10:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Milyen nyelvből kellene segítség?
2021. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező: Ne add fel, sikerülni fog!

Ha valami nem megy, kérj segítséget, alaposan írd össze: mi az ami nem megy és járj utána, menni fog, hidd el!

2021. okt. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező: bármi bármikor nem megy, bátran kérj segítséget, sok a kedves ember, csak és kizárólag a cél lebegjen a szemed előtt!
2021. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Az a kétségbeesésedből is látszik, hogy ez a szakma nagyon nem neked való. Nincs ezzel gond, ne éld meg kudarcként, mert jó ha tudod, a felvételt nyertek kb. fele ugyanolyan sorsra jut mint te.


Esetedben az a legjobb, ha mielőbb befejezed és irányt váltasz, mert csak az idődet pazarolod olyasmire, amiből soha nem fogsz profitálni. Ezt a terminust inkább használd fel valami értelmesebb dologra.

Mindössze hat hét telt el és már komoly gondjaid vannak. Ebből kitalálható, hogy mi vár rád, ha maradsz. Jó eséllyel az is, hogy te soha nem leszel végzős, bárhogy is erőlködsz.

Ahogy mondtam is, az elvárások egyre csak nőnek majd, a tanulnivalók egymásra épülnek, ha valamit kihagysz, véged. Amúgy is, bele fogsz fulladni a tanulandókba. Ráadásul, a progalap I olyan limonádé könnyűségű, hogy azt a felkészültebb gólyák hiba nélkül abszolválni képesek. A későbbi anyagok viszont már nekik is gondot okoznak. Mire mennél te azzal?


A bogyógyűjtő, előttem is bevakkantó hülyére meg ne hallgass. Ő csak egy sikertelen, öreg veréb, nem szakmabeli, köze nincs ehhez a foglalkozáshoz, csak szereti itt eljátszani, hogy mégis van.

2021. okt. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

14


ez messze túl pesszimista hozzáállás. nem tudom, te milyen szupergyerek volták, de én például úgy mentem egyetemre, hogy egy elég béna programozó részt írtam emelt infón. nagyon döcögős is volt az eleje, amiatt is hogy alig valami tudással mentem, és amiatt is, hogy egyetem, nagy váltás, miegymás (ami szerintem sokaknál faktor)


ennek ellenére viszont megtaláltam azt a munkakört/köröket (a programozáson belül), amit életem végéig örömmel fogok művelni.


most képzeld el, ha akkor megfogadom a tanácsod...


én ilyenkor inkább azt javaslom, hogy az ember húzzon ki minimum egy évet, ha azalatt nem talál semmi amit megszeret, akkor érdemes ilyenen gondolkodni

2021. okt. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

1. Te nem kértél kétségbeesetten segitséget.

2. Maga a kérdező is felveti az opciót.

3. Rád visszatérve, nem hiszem, hogy a szakma sokat veszített volna veled, ha annak idején irányt váltasz. Lehet, hogy neked is jobb lett volna.

2021. okt. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező! sokan mennek oda 0 tapasztalattal, ez teljesen természetes és mindenféle szakirány esetén előfordul, hogy valami nem megy, vagy nem elsőre megy rögtön. Akármilyen, humán pályán is előfordulnak bukások-csúszások, szinte mindenki esetén.

Ne ess kétségbe, arra koncentrálj, hogy ami nem megy, azokat mielőbb több irányból is megismerd.

Az illető, aki írogatja, hogy "nem neked való" vele ne foglalkozz, privátban számomra minősíthetetlen tartalmú üzenetet küldött, valamilyen lelki probléma miatt úgy érzi, hogy másokat bántania kell. Szegény, szerintem arra számít, hogy én majd reagálok az üzenetére.

2021. okt. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16

értem

ebben az esetben

tedd ami téged boldoggá tesz

további szép napot

2021. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kérdező: jelentsd mindig 0%-os provokáló anonim válaszait, "trágár"-ként vagy "provokatív"-ként.
2021. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott, hogy van két jó oldal, melyen el vannak magyarázva, be vannak mutatva adatszerkezetek, gyakorlófeladatok is be vannak mutatva.

[link]

[link]

Egy könyv:

Jay Wengrow: A Common-Sense Guide to Data Structures and Algorithms

2021. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!