Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java, melyik GUI-t érdemes...

Java, melyik GUI-t érdemes manapság használni?

Figyelt kérdés

azt olvastam, hogy a AWT és a Swing elégé idejétmúlt

az JavaFX pedig későn jött

illetve láttam van még pár, de elég régi válaszok voltak, így felteszem a kérdést



2021. szept. 21. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Az AWT tényleg nagyon idejétmúlt, a Swing viszont nem annyira rossz szerintem, már ha megelégszel a sablonos GUI-val. Ha nem az a cél, hogy csilivili legyen a program, akkor használd nyugodtan.
2021. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Swing-el is lehet szépet alkotni. pl.: https://www.youtube.com/watch?v=52Q8nifAaao
2021. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Semelyiket. Java nem GUI-ra lett kitalálva.
2021. szept. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

#3 Ezt azért megbeszélted a JetBrains-el is? :)

Nem vagyok Java fejlesztő, de (szerintem) könnyebb benne multiplatform alkalmazást írni, mint C++-ban. (Legalábbis amennyit tanultam róluk, nekem ez jött le, de cáfoljon meg aki napi szinten ebben dolgozik. Tényleg érdekelne!)

2021. szept. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

" könnyebb benne multiplatform alkalmazást írni, "


Szerintem egy QT nem túl bonyolult, annak aki vágja a C++ -t. :)

2021. szept. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

#4 A Java asztali alkalmazásoknál sokkal lassabb, mint egy C++ vagy C# alternatíva. Nagyon kevés olyan desktop alkalmazás van, amit Java-ban írtak.


Java legfőképp szerver oldalon használatos. Igen, vannak GUI frameworkok, de a Java nem erre lett tervezve.


"Nem vagyok Java fejlesztő"


Ha nincs tapasztalatod benne, akkor ne bizonygasd azt hogy ebben könnyebb fejleszteni.

2021. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
C#-ot ne keverd ide. Nem alternatíva, mert nem multiplatform. A mono-t inkább hagyjuk.
2021. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6

"A Java asztali alkalmazásoknál sokkal lassabb, mint egy C++ vagy C# alternatíva. Nagyon kevés olyan desktop alkalmazás van, amit Java-ban írtak."


Nem állítottam, hogy gyorsabb. A felvetésem, hogy könnyebb benne multiplatform alkalmazást írni, mint C++-ban. (hozzáteszem: SZERINTEM) JetBrains (ha jól tudom az összes IDE, bár csak 2-t használok ezek közül), Oracle SQL Developer, DbVisualizer, yEd, stb... csak párat említsek azok közül amik Java-ban íródtak és desktop alkalmazások és még használom is napi szinten. Tehát a nagyon kevés nem teljesen helytálló: max TE nem találkozol velük. De vannak bőven.


A C#-t kár emlegetni, mert a windows-on túl is van élet.


"Java legfőképp szerver oldalon használatos. Igen, vannak GUI frameworkok, de a Java nem erre lett tervezve."

Ezzel nem vitatkozok, főleg ha Java fejlesztő vagy. Lehet nem GUI-ra lett tervezve, de használható erre is.


"Ha nincs tapasztalatod benne, akkor ne bizonygasd azt hogy ebben könnyebb fejleszteni."

Nem bizonygattam: véleményt mondtam. Tanultam mindkét nyelvet, sőt, egyszerűbb GUI-s alkalmazást kellett is csinálnom mindkét nyelven, erre alapozva alkottam meg a véleményemet, amit továbbra sem cáfoltál meg: hogy könnyebb/egyszerűbb MULTIPLATFORM desktop alkalmazást írni Java-ban, mint C++-ban. Legalábbis azon a szinten, amin én tanultam/használtam, nekem ez jött le. Ezért emeltem ki, hogy nem vagyok Java fejlesztő, mert ha idetévedne valaki aki tényleg az és érvekkel meg tudja cáfolni az állításom, mert sokkal mélyebben belelát, akkor nagyon szívesen elolvasnám a véleményét ezzel kapcsolatban és természetesen elfogadom.

2021. szept. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"C#-ot ne keverd ide. Nem alternatíva, mert nem multiplatform. A mono-t inkább hagyjuk.


A C#-t kár emlegetni, mert a windows-on túl is van élet."


A mono helyett használhatod a cross-platform .NET frameworkot, amit a Microsoft fejleszt.


* [link]


"csak párat említsek azok közül amik Java-ban íródtak és desktop alkalmazások és még használom is napi szinten."


"Oracle SQL Developer"


Ugye te se gondoltad komolyan, hogy pont ez a cég nem Java-ban készít szoftvereket?


"JetBrains, DbVisualizer, yEd"


Valljuk be, ezeket főként fejlesztők, devops stb használják. Mert ki más fog pl adatbázisokkal foglalkozni. Ezektől eltekintve lettem volna kíváncsi példákra.


Például ilyen asztali cross-platfrom Java alkalmazásokra: zenelejátszó, chat alkalmazás, videólejátszó, felvevő program, videóvágó, képszerkesztő szövegszerkesztő stb


Tehát olyanok, aminek egy átlag felhasználó is hasznát veszi. Mert ha csak fejlesztői desktop alkalmazásokat sorolunk, akkor értelmét veszti a cross-platform célkitűzés. Mert egy cég minden irodai gépre felrak egy Windowst vagy Linuxot és egy platformnak megfelelő fejlesztői programot. Semmi szükség, hogy cross-platform legyen.


"hogy könnyebb/egyszerűbb MULTIPLATFORM desktop alkalmazást írni Java-ban, mint C++-ban. "


Az meg mindenkinek relatív, hogy mi a könnyebb. Az egyik válaszoló említette a Qt-t, ment neki a zöld. Ezenkívül pedig nem csak a C++ létezik mint cross-platform, szóval továbbra sem értem, hogy mitől könnyebb Javaban GUI-t fejleszteni.


"mert ha idetévedne valaki aki tényleg az és érvekkel meg tudja cáfolni az állításom"


Ha pedig van egy állításod, bizonyítsd be. Ne nekünk kelljen cáfolni. Ha van egy vélemélyed, írd le mire alapoztad. Ne csak arra, hogy hát "szerintem" meg "tapasztalatból". Hozz rá példákat.


Ez pontosan ugyanaz az eset, mint amikor valaki olyat állít, hogy a Föld lapos és cáfolatokat kér. Nem nekünk kell cáfolni, ő bizonyítsa a saját állítását.

2021. szept. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!