Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SQL duplikált adat lekérdezés?

SQL duplikált adat lekérdezés?

Figyelt kérdés

Még tanulom az adatbáziskezelést, ezért kérek itt tanácsot.


Van mondjuk egy adatbázis, ami autók adatait tartalmazza, köztük a rendszámot is ami ugye egyedi azonosító így csak egyszer szerepelhet az adatbázisban.

Viszont minden adatbázisban előfordulhatnak duplikált rekordok, tehát mondjuk egy rendszám kétszer szerepel az adatbázisban. Most itt tekintsünk el attól, hogy a rögzítésnél kell figyelni ezt.


Tehát van olyan SQL-parancs, amivel ki tudom szűrni mondjuk hogy melyik rendszám szerepel kétszer? Neten nem találtam semmit ezérr kérdezem itt.



2021. szept. 4. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Szokj rá arra, hogy angolul keresel a neten és mindent meg fogsz találni. Ez csak tanács, nehogy beszólásnak vedd! :)


Pl: select sql duplicate .... és tádámmm:


SELECT username, email, COUNT(*)

FROM users

GROUP BY username, email

HAVING COUNT(*) > 1


[link]


Ezt már csak a saját igényeidre kell szabnod.

2021. szept. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2021. szept. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

#2

Amit meg én küldtem, azt a DB oldalán tudod egyedivé tenni. Szóval le se fogja menteni, ha van már.

2021. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Kereső:

[link]

első találat:

[link]

szóval a COUNT() és a GROUP BY alkalmazásával lehet megoldani.

2021. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, bár most utólag bele gondolva tényleg roppant egyszerű a group by segítségével, nem is tudom miért nem gondoltam rá
2021. szept. 4. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Az meg már csak hab a tortán, hogy erre a célra létezik a unique index.
2021. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!