Mi az a motor, ami a világot mozgatja?
Nem igazán értem...
De ha játék és motor, akkor a grafikus motorra gondolnak
Ez gyakorlatilag a futtatási környezete egy játéknak, az alap váz, amire felépül utána a játék.
Van néhány nagy fejlesztő, akik ilyen grafikus motorokat fejlesztenek, aztán ezt lehet licencelni utána. Ezekben pedig már akár pár kattintás alatt létre lehet hozni játékokat.
Egyik legnépszerűbb pl az unreal engine.
Vagy én pl ezt a videóst szoktam nézegetni, ő unityben kreálmánykodik
Sőt, olyan fejlettek már, hogy a filmesek is használják. A mandalóri háttereit is valamelyikben... talán UE-ben készítették.
Jaaja, UE
De persze sok fejlesztő még mindig maga gyártja le a motort a játékához, nem folyamodik ahhoz, hogy egy kész megoldást licenceljenek. Nyilván egy kész engine úgy van megcsinálva, hogy mindenkinek megfeleljen (lehessen benne csinálni akár fps, rpg, autós, stb játékot is), így az optimalizáláson eléggé el lehet csúszni. Ezért mindig lesz jelentősége a saját motornak. Illetve hát a korlátok...
#1: "De ha játék és motor, akkor a grafikus motorra gondolnak"
A "motor" NEM CSAK grafikus, tulajdonképpen egy függvénykönyvtár, amiben összegyűjtik a legtöbbször használt függvényeket, hogy ne kelljen mindig újra-és-újra megírni őket, időt spórolnak.
Ennyi.
Szerintetek, ha a Skyrim megfelelő grafikus környezetet kap, akkor ezek a fagyások elkerülhetőek lettek volna?
Vagy a grafikus motornak nincs köze ehhez?
Felünt, hogy a "Bethesda" név szerepel ott mindig gubanc van, pl a Fallout 3,Skyrim
Az Ubisoft fémjelzettnél soha sem tapasztaltam fagyásokat
Az a legszomorúbb az egészben, hogy a szoftverfejlesztők többsége igényes ember, és minden idegszálukkal gyűlölik a gányolást. Mégis rákényszerülnek a gányolásra, főleg a játékiparban, ahol a marketingesek (meg úgy maga a kiadó):
1) totálisan irreális és betarthatatlan határidőket követelnek
2) mindig változtatnak az elvárásaikon, elképzeléseiken, amik miatt mélyen bele kell nyúlni a szoftverbe.
Mindezek miatt van az, hogy nem heti 40 órát, hanem heti 80, 100 órákat dolgoznak, és mivel szellemi munkáról van szó ahol a pihenés hiánya súlyosan ront a munka minőségén, ezért kap a nép olyan bughalmazt, mint amilyen a Cyberpunk is volt a megjelenésekor. A szegény szoftverfejlesztőnek nem elég, hogy megutálja a szakmáját, gürizik a bevételhez mérten játékpénznek számító fizetésért, hogy a családját eltartsa, de hála az irreális elvárásoknak és a folyamatosan kitolódó határidőknek, a néptől még halálos fenyegetéseket kapnak.
Ha egy szoftver szar minőségű, arról a legutolsó esetben tehet a szoftverfejlesztő. Egyszerűen nincs idő igényes és szép munkát végezni, hanem össze kell tákolni valamit, ami épphogy nem esik össze, hogy aztán a cégnek legyen belőle bevétele, amiből a fejlesztők alig látnak valamit.
Ez ugyanaz az eset, amikor az étteremben a szakács már kongatja a csengőt, hogy az alapanyagok szavatossága már lejárt múlt héten, de a tulaj a profit maximalizálása miatt arra kényszeríti a séfet, hogy felhasználja azokat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!