Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség vagy az azonoss...

Mi a különbség vagy az azonosság a C, C# és a C++ programozási nyelvek között és manapság melyiknek van nagyobb jelentősége?

Figyelt kérdés

2021. aug. 2. 21:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%

Nézd 12, tudjuk, hogy csak a c-t ismered, és abban valószínű nagyon jó vagy.

De nem vitted és nem is fogod vinni semmire, mert egy rossz indulatú sajtszagú mosdatlan lófarkas tudálékos informatikus vagy, de nem is ez a baj. Hanem, az, hogy ha valaki ennyire beképzelt, arrogáns, az sosem fogja látni, hogy merre kellene továbbfejlődni, és elmegy mellette a világ.

2021. aug. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%

11. “ Rendszer programozás létezik, de ezzel nem bizonyítod, hogy rendszerprogramozási nyelv is létezne, tudatlan surmó. Ezt a hülye fogalmat csak te találtad ki.”


Vs.


[link]


[link]


[link]


[link]


Nézd a rendszerprogramozási nyelv annyira alapfogalom (gimnázium 1. osztály kb.), hogy ha erről még nem hallottál, akkor tényleg fogalmad sincs az egészről. Nem gond, csak akkor vissza kellene venni a nagy arcodból, nem gondolod?

2021. aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
40%

"A system programming language is a programming language used for system programming; such languages are designed for writing system software, "


Ez azt jelenti, hogy a rendszer programozási nyelvek azok, amelyeket rendszerprogramok írására használnak. Azok a nyelvek, amelyeket rendszer programok írására TERVEZTEK.


Na paraszt, a helyzet az, hogy te ilyen nyelvet nem fogsz tudni nekem mondani. Ebből következik, hogy rendszerprogramozási nyelv mint olyan, nem létezik, csak a te fantáziádban.

2021. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
32%

Az csak mellékes, hogy a system programing és a systems programming az erősen kettő, ha már a hülyeség megerősítéséhez ilyesmire hivatkozol.


A másik farok szintén jobban tenné, ha bekussolna.

Én a tiszteletet mindenkivel szemben megadom. A paraszt kezdett el bunkóskodni, és azt egy magamfajta személy elég nehezen viseli el, hogy egy olyan köcsög próbálja meg kioktatni, leiskolázni, aki a bokájáig nem ér fel. Sőt, ilyen területen még csak labdába sem rúg.

2021. aug. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
95%
Szemmel láthatóan olyanról okoskodsz, amiről fogalmad sincs. A szaknyelvben teljesen egyértelmű, mi az a systems programming language, csak hozzád még nem terjedt ez el az elmúlt 20? 30? évben. De ez teljesen alapvető ismeret lenne. Hogy “system” vagy “systems”, ez angol nyelvi kérdés, szerintem ebbe se okoskodj bele, hiszen szemmel láthatóan angolul sem tudsz. Azt értem, hogy most teljesen beégtél, de azért nem kell “paraszt”-ozni stb. Inkább olvasgass egy kicsit, mielőtt tovább égetnéd magad.
2021. aug. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%

“ Azok a nyelvek, amelyeket rendszer programok írására TERVEZTEK.


Na paraszt, a helyzet az, hogy te ilyen nyelvet nem fogsz tudni nekem mondani.”


Olyannyira létezik ilyen, hogy az újabb nyelveket eleve így is definiálják, és ezért volt kénytelen a Google visszakozni abból, hogy a Golang “systems programming language” lenne, mivel először így határozták meg, de utána visszaszívták. Itt van egy másik cikk arról, ami szerinted nem létezik, csak én találtam ki (LOL):


[link]

2021. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

olvasgattam. Megnéztem a programozási nyelvek népszerűségi indexét sé azt találtam, hogy a C nyelv, amiről te, szutyok azt állítottad, hogy avult és nem ajánlod senkinek, az van az első helyen:


[link]


Tovább is olvasgattam és azt találtam a te erősen izzadságszagú hivatkozásaid között, hogy a tíz éve elhunyt E. Dijkstra megalkotott egy fogalmat azon nyelvekre, amikre te rendszerprogramozási nyelvként hivatkoznál. Íme:


Machine Oriented High Order Languages, MOHOL.


Egy gond van csak. Az, hogy ezt a betűszót, hogy MOHOL én sem hallottam még, ahogy te sem és nagyon sokan mások sem. Nem véletlenül van ez így.


Még valami.

K.rva nehéz lenne beismerni, hogy faxságokkal szédítetted volna a kérdezőt? Jobb inkább ködösíteni, játszani a szakmabelit, meg össze-vissza hazudozni, igaz?

2021. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

17: Aki azt a cikket írta, az éppen olyan segg a témához, mint te. Mondjuk igaz, te sokkal jobban, de ő se kutya ez tény. Aki a wikipédia nevetséges, botcsinálta szócikkeit citálja, azokra hivatkozik, az elmehet a 'csába, veled együtt, kisbarát.


Tanuld meg szépen: A system és a systems az bizony kettő.

2021. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

19: Azért ha elolvasod a 17 által linkelt cikket van benne pár igazság. És bármekkora marhaságnak tűník a GO nyelv egészen perspektivikus, sok IoT cuccot már ebben fejlesztenek. Nem egy ördögtől való dolog GO-ban írni rendszer programot (mint mondtam IoT esetén kezd terjedni). Eleve nem általános célú dologról van szó, az a lényeg, hogy egy adott cucc kommunikálni tudjon a neten, és valamennyire funkcionális legyen (pl. egy hűtőszekrény, mosógép, okos villanykörta) ahol a cél az igen egyszerű, olcsó hardver (nem is lehet túl nagy ld. okos villanykörte, mert ott eléggé behatárolt a méret, hogy hova kell elférnie a cuccnak) és ezeknél kezd egyre jobban terjedni a GO (én még nem próbáltam, én még ASM-ben és néha C-ben programozok célgépeket, de több kollégám már kezd barátkozni a GO-val pont azért mert az IoT-t bármennyire tiltakozunk ellene nem fogjuk elkerülni.).

Ha meg történelmileg nézzük: eleve egy nagyon érdekes témához jutunk, ennek könyvtárnyi irodalma van, és ma "divat" lenézni azokat akik a számítástechnika történetével foglalkoznak, pedig rengeteg kérdést (igazán mint ezt is) főleg a történelem ismeretében lehet korrekten megválaszolni. Miután ezért itt lepontozás jár nem fogom kifejteni, hogy hogyan alakult a C-C++ és az egész történelmileg, pedig abból a megközelítésből lehetne látni (bemutatni) igazán a különbözőségeket. Történelmi tény, hogy a Unix (világ) és a C erősen összekapcsolódik. Gyakorlatilag a C megalkotása azért történt, hogy a Unixot "kényelmesen" meg tudják írni. Onnan kezdve, hogy a Unix mint operációs rendszer (és az azon alapuló rendszerek, és lassan a Windows is felvesz unixos tulajdonságokat, valahol olvastam, hogy egy része már BSD alapú) egyeduralkodóvá vált a kis és középgépek piacán így a C és a C továbbfejlesztéseként a C++ nem megkerülhető (egyenlőre). A C# meg egy "undorító" név választás, mert ezzel /nem először és feltehetően nem utoljára/ a Microsoft azt akarja "éreztetni", hogy ennek valami köze ven a C-hez, hát nem... ez egy marketing fogás, hogy így nevezi.

2021. aug. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%

17. Elég szégyen, hogy alapfogalmak után csak most kezdesz el guglizni, de szívesen segítek most, hogy túl vagyok az egyik vizsgámon és még van egy kis idő a következőig. :D


Tehát szerinted olyan nem létezik, hogy "systems programming language", ezt csak én találtam ki. Értem. Ehhez képest:


[link]

"This allows existing projects to replace performance-critical pieces with speedy Rust code without the memory safety risks inherent with other systems programming languages."


És egyenesen a Google "tollából":

[link]

"We’re hoping Go turns out to be a great language for systems programming with support for multi-processing and a fresh and lightweight take on object-oriented design, with some cool features like true closures and reflection."


[link]

"To mitigate all the problems that Google faced with current tools, they wrote a systems language called Go which you are about to learn!"


Itt van még hozzád hasonló kezdőknek egy kis segítség:

[link]


Tényeg hadd ne én guglizzam már ki helyetted az egész netet, csak arra kérlek, hogy nézz utána mielőtt szénné égeted magad a tudatlanságoddal.

2021. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!