Valaki tud ajánlani kurzust, vagy magántanárt?
Nekem van néhány kérdésem, a "helyes" válasz ettől függ:
- milyen játékot szeretnél csinálni? 3D, 2D, szöveges, web, Windows, cross platform, stb.
- mennyire vagy hajlandó megtanulni programozni?
- mennyi időt és pénzt szánnál a dologra?
#3
1. Egy interaktív játékot szeretnék készíteni szinkronnal, dehát a tetteink alapján formáljuk a történetet.
2. Teljes mértékben. Nagyon érdekel ez az ág, és mindent megtennék, hogy elsajátítsam.
3. Időm, napi 8-10 óra is akár, amit rá tudnék szánni.
#3
1. De nyilván szöveggel is.
Ha ez egy 3D-s játék lenne, akkor valamelyik ismert játékmotor: Unity, Unreal Engine, CryEngine kéne hozzá, nem érdemes (gyakorlatilag lehetetlen) egyedül saját játékmotort írni. De előre szólok, hogy ez nem 1 meg 2 emberes feladat. Nem is feltétlenül a programozás a gond, hanem a 3D modellek, pályák, stb. elkészítése. Ha nagyon egyszerű a játékmechanika, akkor a motort "beállítja" úgy egy hozzáértő egyedül is, hogy abba be lehessen rakni az említett alkotásokat. Ha ilyet tervezel, inkább tervezd át 2D-sre, mert milliószor könnyebb. Úgy már néhány emberes stúdiók is összeraknak egy-egy sikeres játékot, lásd Among Us.
Ha soha sem programoztál, akkor először tanulj meg. Kezdőknek nagyon jó a Python, nem kell a "sallanggal" foglalkozni, arra ráérsz majd akkor amikor mondjuk C++-t tanulsz (ha egyáltalán tanulsz). Pythonhoz használhatod a Pygame modult, ezzel már egyszerűbb 2D-s játékokat (tic-tac-toe, tetris, space invaders, moon lander, stb.) össze tudsz hozni, ha az alap Python tudásod megvan(!!!). Először értsd, hogy lehet kisebb programokat összerakni, szöveges fájlokat beolvasni (pl. eredménylistához, dialógushoz kell), kis objektumorientáltság sem árt egy szépen összerakott kis játékhoz. Ezt a szintet pár hónap alatt elérheted, utána jöhetnek a játékok.
Ha ez már jól megy, és vannak sikerélményeid - azért egy saját space invaders-szel is el lehet dicsekedni - akkor érdemes csak egy nagyobb projektbe belefogni. Addigra már lesz némi tapaszatlatod, kipróbálhatsz 1-2 játékmotort, és eldöntheted hogy melyik eszköz lenne a te esetedben a legalkalmasabb. Ha először egy lehetetlen célt tűzöl ki magad elé, akkor a sok kudarctól gyorsan elillan a motivációd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!