Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudnék egy txt-t importál...

Hogy tudnék egy txt-t importálni majd felhasználni úgy hogy random modullal tudjam is használni?

Figyelt kérdés
Egy txt fájl-t szeretnék létrehozni amiben szavak vannak majd egy random modullal szeretném felhasználni hogy majd véletlenszerűen válasszon belőle, de sehogy sem tudom megoldani hogy a txt-t feltudja használni mivel hibát ír mindig. Esetleg nem tudjátok hogy lehet megoldani hogy listaként működjön a txt?

2021. ápr. 21. 13:53
 1/1 anonim ***** válasza:
77%

" de sehogy sem tudom megoldani hogy a txt-t feltudja használni mivel hibát ír mindig"

Akkor legyél szíves, másold be az eddigi forráskódot egy kódmegosztó oldalra - pastebin.com, ghostbin.co, hastebin.com - töltsd fel, majd a kapott linket és a kapott hibaüzenetet oszd meg velünk.


"Esetleg nem tudjátok hogy lehet megoldani hogy listaként működjön a txt?"

1. Megnyitod a fájlt olvasásra:

f = open("file.txt", "r")

2. Beolvasod a file tartalmát egy (szöveges) változóba

content = f.read()

3. Szétbontod a változót (a példában soronként a sortörések mentén) egy listába:

rows = content.split("\n")

4. Majd kiválaszthatod a véletlenszerű elemet belőle:

item = rows[random.randint(0, len(rows) - 1)]

2021. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!