Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyiket érdemesebb elkezdeni...

Melyiket érdemesebb elkezdeni kezdőként tanulni 2021-ben: Node vagy Deno?

Figyelt kérdés
2021. márc. 15. 17:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mit tudsz eddig? :D
2021. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Jogos a kérdés :D

Egyetemre járok, programtervező informatikus szakon vagyok, és most úgy gondolom, hogy full stack irányba szeretnék majd elmenni, Javascriptet középszinten ismerem, illetve React, CSS amiket tanulok és ezek mellé szeretnék elkezdeni egy backend technológiát, de olyan gyakornoki álláshirdetést még nem láttam, hogy kéne Deno, de most nézegettem videókat, hogy nagy jövője van, bizonyos dolgokban jobb, mint a NodeJS stb. de gondolom, hogy nem fog minden cég átállni egyből, illetve nem követelik meg egy kezdőtől. De hogyha azt látják hogy nyitott vagyok új technológiák iránt (pl. Typescript) akkor az lehetséges, hogy elényömre vállhat.

Szóval amúgy Node JS alapjaiba belekezdtem, de amúgy semmi backend technológiát nem ismerek, csak simán a JS-t (meg suliba most kezdtük a PHP-t)

2021. márc. 15. 18:07
 3/23 A kérdező kommentje:
Igazából most a rövidtávú cél az, hogy minnél előbb legyen egy webfejlesztős gyakornoki állásom
2021. márc. 15. 18:09
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Akkor elsőnek a PHP + JS-t húzd fel arra a szintre, h felvegyenek. A cégek nagyrésze nem foglalkozik egyből új technológiákkal, mert minek, ha van egy bevált sablonuk kb. Tudom, szomorú, de ezért a Node-t ajánlom, mert sokkal nagyobb rá az igény. Viszont állásinterjún, ha eljutsz odáig, akkor megemlítheted a react és egyéb nyelvek felé való érdeklődést. + pont
2021. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszi ez teljesen érthető és jogos!!

Amúgy még egy olyan kérdés, hogy pl. Node-al milyen szintre kell eljutni ahhoz, hogy felvegyenek gyakornoknak/pályakezdőnek? Mármint fullstack fejlesztőnek, mellette még ugye ott lesz a CSS,React

2021. márc. 15. 18:22
 6/23 A kérdező kommentje:
Mondjuk tegyük fel, meg tudok csinálni már egy beléptetést (user authentication, nem tudom magyarul hogy mondják), az már így elég nagyjából?
2021. márc. 15. 18:24
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Gyakornoki állást minél hamarabb érdemes szerezned az egyetem miatt. Nem teljesíthetetlen egyetem mellett végezni és nagyon nagy előnyöd válik belőle. Gyakornoki szint az kb az, hogy jelen vagy az egyetemen (van egyetemi jogviszonyod). Ha életedben írtál már egy programnyelvben Hello World-öt az elég, fel fognak venni, a lényeg, hogy el kell tudnod adni magad (mutatnod kell a lelkesedést a szakma iránt az interjún).


Pályakezdőnek (Junior) már nehezebb dolga van, de még ez is kb a béka segge alatti szint egy átlag fejlesztőt (medior, senior...) nézve. Ahhoz, hogy feljuss erre a szintre érdemes valamilyen roadmap-et követned valamilyen szinten, van egy csomó belőlük és kb még arra is találsz, hogy hogyan legyél vízvezetékszerelő (képletesen szólva): https://www.youtube.com/watch?v=MRlpPPXvCR8&list=RD_8-hET0_8..


Aztán ott vannak az udemy kurzusok + pluralsight kurzusok. Utóbbi szvsz minőségibb, de udemyn is lehet jó kurzusokat kifogni, valamint olcsón megúszhatod, ha mégsem válik be valami (30 napos visszatérítés).


Junior szintre jól jöhet még a unit tesztelési ismeret, ez egy igen fontos alapköve a szakmának, csak sajnos nagyon sok gagyi cég kb semmibe veszi a szakmát a lényeg, hogy tejeljen a projekt. Ebben a szakmában ez szvsz kifejezetten undorító és lealacsonyító ez a hozzáállás (ahhoz képest milyen komplex és szép ez a szakma).


Aztán ami még jól jöhet: SOLID elvek, Tervezési minták (Design Patterns), Clean Code, TDD, CI/CD, agile, cloud, nem szabad lesz@rni az adatstruktúrák és algoritmusok könyveket sem, a jó szakember tudja mit miért csinál és azt is tudja, hogy mi hogyan működik a kódjában és miért.


Bár Node-ban nem vagyok annyira otthon, de keress szakmai oldalakat, biztos, hogy van egy hatalmas community mögötte, amit érdemes követni + youtube videósok + bármilyen más ingyenes forrás, légy szemfüles ezzel kapcsolatban és ne légy rest követni egy-két ilyen tartalmat.


Gyakorolni-gyakorolni-gyakorolni, gyakorló alkalmazásötletekből egy csomó van, nem kell a szomszédba menni értük: TODO app, pet store, mini könyvelő alkalmazások, kisjátékok (snake, tic-tac-toe, sakk, kártyajátékok), stb...


Szvsz pedig a full-stack nem olyan jó irány. Ez a mindent is tud, de semmit se kategória. Készíthetsz te magad teljes alkalmazásokat is, de ha a szakmában akarsz elhelyezkedni, akkor köteleződj el front-end vagy back-end irányába, ezzel fogsz jó cégekhez kerülni ahol jó közösségtől tanulhatsz.


Ha rossz helyre kerülsz, ne félj váltani, rosszabb, ha beleragadsz egy laikus környezetbe, ahol inkább csak lehúznak, mint segítenek a fejlődésben (tapasztalat).

2021. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :D
2021. márc. 15. 19:37
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk tegyük fel, meg tudok csinálni már egy beléptetést (user authentication, nem tudom magyarul hogy mondják), az már így elég nagyjából?"


Nem elég ... Ez már sablonból megy ...

2021. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
jól írja a 9-es, tulajdon kép rengeteg kész sablon megoldás van, inkább az a kérdés, h ezeket hogyan alkalmazod vagy hogyan alakítod a saját igényeidnek megfelelően sok esetben :D
2021. márc. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!