Melyik a legkönnyebben tanulható programozási nyelv?
Az oktatásban - alap- és nem szakmai középfokon legalábbis - inkább nem erősen objektumorientált nyelvekkel - Python, Pascal, Logo (Scratch), Basic,... (ezeket a nyelveket pont a programozás oktatására találták ki) - kezdtek/kezdenek előszeretettel, mert - pláne az interpretált nyelveknél - "egyből bele lehet csapni a lecsóba", a nebulónak egyből sikerélménye van.
Persze ez az alap-/középfokú oktatás (ahol még van idő a tanulónyelvekkel foglalkozni, mivel nem szakképzés) - felnőttebb fejjel ezek már nem annyira szempontok.
#1.: "a basic és pascal volt anno a tipikus tanuló nyelv, de szerintem felesleges ezekkel vesződni ma már. amúgy sem maga a nyelvi szintaxis megtanulásán múlik a dolog, hanem magának a programozásnak a megértésén."
Ekkora hülyeséget is ritkán olvasni. A programozás megértésének az alapja éppen az, hogy egy viszonylag "könnyű" programozási nyelvvel megértsék az alapvető szabályokat (szintaxis). Qrvára nem C-vel kell kezdeni, ugyanis, amíg valaki azt nem érti meg, hogy B=B+1, addig a B++ mocskosul nem fog menni.
#2.: Ezzel egyet tudok érteni.
#3.: Jajj gyerekek elmehetnétek már ezzel a Python-al a halál f.szára, nem divatolni kell, hanem értelmezni, meg gondolkozni! Ez nem úgy működik, hogy régen a BASIC-ből vagy a Pascal-ból mindenki megértett mindent, de manapság már csak a C-ből és a C#-ből, idiótaság!
#4.: ...jaaa, meg ha éppen nincs internetkapcsolatod (és egy szervered, ahová feltöltögeted minden javítás után a kódot), akkor egy Apache-szerver kellene "csak", de amúgy tényleg azonnal látod az eredményt... :-) ...jegyzettömb... :-)
Python elég jó alapnak.
C++ és c# és Java ez után könnyebb lesz.
Sokkal több múlik a tanáron, mint a programozási nyelven!
Nekem pl c volt az első, amin könnyű volt megtanulni, majd perl. Pascal, logo tanáraim átképzett tanárok voltak, akik keresték a bekapcs gombot a számítógépen.
#5 Ekkora hülyeséget is ritkán olvasni. A programozás megértésének az alapja éppen az, hogy egy viszonylag "könnyű" programozási nyelvvel megértsék az alapvető szabályokat (szintaxis).
szerinted, szerintem meg egyáltalán nem, arra egy szimpla pszeudokód bőven elég. a szintaxis mindig másodlagos. beszélheted a világ összes nyelvét ha nem tudsz gondolkodni.
amúgy szerinted C-ben nincs olyan hogy B=B+1; ??? és nem azt mondtam hogy C-vel kezdjen, hanem hogy a C-szerűt úgysem tudja megspórolni, ha komolyan programozni akar valaki. (nem amatőrökre gondoltam, meg a kiskölykökre a suliban akik úgysem lesznek soha programozók) és aki a b++; nem érti meg, annak meg kár erőlködnie.
manapság csak a retardáltak basic-eznek és pascal-oznak. én anno sajna mind átmentem ezeken és azt kell mondanom, hogy csak egy nagy fölösleges vargabetű volt, mert a C-nél értettem meg mélységében a dolgokat. bánom hogy nem azzal kezdtem elve, mert a másik kettő kb. semmire se jó már a szakmában, max. valami áporodott kódbázison szívni. a C-szerű szintaxis meg egyáltalán nem bonyolultabb mint a pascal/basic.
úgyhogy szerintem meg te beszél hülyeségeket. talán általános iskolai tanár lehetsz, aki csak ehhez ért, hogy ennyire véded. (?)
a python meg több mint szimpla divat.
szóval leülhetsz: 1-es.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!