Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet önerőből megtanul...

Hogyan lehet önerőből megtanulni programozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már rég óta gondolkozok rajta, hogy ki kellene próbálnom új dolgokat, és hasznosan eltölteni a szabadidőm. Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudnék önerőből megtanulni programozni, és hogyan kellene nekiállnom? Melyik nyelvet érdemes tanulni, és kb mennyi idő alatt elsajátítható egy? Előre is köszönöm a hozzzáérto emberek válaszát, szép estét mindenkinek!

2021. márc. 5. 00:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire komolyan szeretnél elmélyedni a témában:

- A c#-ban vagy a Java-ban (főleg netbeans-el) elég könnyen összedobhatsz egy kisebb programot, kis utánaolvasás után.


Ha komolyabban szeretnél elmélyedni a témában, javaslom a c++ -t (rengeteg nyelvnek ez az alapja, és minden van benne (pl. pointerek, operátor túlterhelés, stb..)) illetve a phytont ami könnyedén elsajátítható.

2021. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
30%
Sehogy. Egy szintig ellehet jutni. De csak olyanokat fogsz tudni csinálni, amik tutorialokba vannak. Tehát copy paste, aztán jönni fogsz ide, hogy miért nem működik, hogy ugyanazt másoltam le. (Volt rengeteg ilyen kérdés). Önerőböl sehogy sem fogsz....
2021. márc. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
35%

"A githubon levő cuccok többségében profi fejlesztők alkotásai."

Jó, ez pont hazugság. A github kisebbsége profi fejlesztő. A többsége hozzá nem értő sarlatán vagy csak simán diák, akit nem tanítottak meg még semmire.

Azért káros, mert mindenféle hülyeségeket tud onnan eltanulni, ami egyáltalán nem jó.

2021. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha első körben csak a programozásba szeretnél belekóstolni, akkor én is a hackerrank féle oldalakat ajánlom, ahol pl. python-ban elég gyorsan el lehet sajátítani az alapokat.


A programozás nem annyira a nyelven múlik, az csak egy alacsonyabb szintű megvalósítása az absztrakt algoritmusoknak, ezért ne ragadj meg a programnyelv kérdésnél sokáig. Nyugodtan belekezdhetsz bármivel, a Python tényleg nagyon egyszerű, ezért jó erre, bár szerintem C++, C# is ajánlott, ezeknek csak másabb a kód szintaktikája (formátuma kb.), meg kicsit szigorúbb bizonyos dolgokban, de ha elég precíz vagy, akkor semmi extra.


A modern eszközöket nélkülöző C-vel nem érdemes ilyen céllal foglalkozni, azt majd csak akkor, amikor már még alacsonyabb szinten akarod megérteni a számítógép működését.


Alacsonyabb szint azt jelenti, hogy hardverhez közelibb. A legalacsonyabb azok a nullák és egyesek, ezután jön az assembly, majd a modern programnyelvek, mint a C, python, stb. Utóbbiak mind egy nagy kategóriába tartoznak, de mint írtam, azért nincsenek teljesen azonos szinten. A legmagasabb az lenne, ha a gondolatainkkal tudnánk programozni, ezalatt van a beszélt nyelv, és még utána a formálisan megfogalmazott algoritmusok (pszeudokód).


Ha már az alapok mennek pl. Pythonban, és érdekel rendesen a dolog, akkor érdemes egyrészt magában a programozásban jobban elmélyedni, meg egyúttal mindenképpen illene megtanulni pl. hogyan is működnek a számítógépek, hogyan kell algoritmizálni, hogy működnek a hálózatok, stb. (és jó esetben ezek érdekelnek is téged). A jelenleg használatos technológiákat is meg kéne tanulni abban az irányban amivel te foglalkozni szeretnél majd, pl. ha mobilfejlesztés, akkor pl. Flutter, React Native, vagy a két gyártónak a natív technológiáival. Bizonyos munkakörökhöz pedig matekban is fejlődni kell, de ez pl. egy webfejlesztőnek kihasználatlan tudás.



Egyébként nem kell túlspilázni, szépen kezdd az elején ahogy írtam, utána meg gyere vissza további tippekért, hogy tovább tudjunk küldeni annak megfelelően, hogy hol állsz, csak már most akartam adni egy átfogóbb képet, hogy nagyjából miből is állnak a dolgok.

2021. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!