Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascriptben hogyhogy nem...

Javascriptben hogyhogy nem létezik karakter típus? A stringek ott akkor nem karaktertömbök a háttérben?

Figyelt kérdés

Az elte tananyagában van egy ilyen mondat: "Külön karakter típus nem létezik, a karakterek 1 hosszúságú szövegek a nyelvben"

[link]



2021. febr. 24. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Javascriptben a stringek objektumok, mint ahogy a tömbök is, a klasszikusan primitív típusként értelmezett tömb gyakorlatilag nem létezik a nyelvben. Hogy a háttérben a string karaktertömb-e, azt nem tudom, de szerintem implementáció függő.
2021. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet a string egyes karaktereire úgy hivatkozni, mintha tömb lenne.
2021. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

" Hogy a háttérben a string karaktertömb-e, azt nem tudom, de szerintem implementáció függő."


Az, [nyelvtől függetlenül] mivel nem is valósítható meg másképpen.

2021. febr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Dehogynem valósítható meg. Lehetne mondjuk a string egy láncolt lista.


struct String {

char Character;

struct String* next;

}


Vagy bármi.

2021. febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A láncolt lista is tömb.
2021. febr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha elég sokáig nézed messziről, hunyorítva, félhomályban, akkor igen, lehet tömb is.
2021. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Asszociatív tömbökről hallottál már. Biztos vagyok benne.


De fogalmam nincs /meg neked sem/ arról, hogy egy fordítóprogram fejlesztője miért találná vonzóbbnak egy string láncolt listában történő eltárolását a natív, kevesebb helyigényű, indexelhető vektornál?

2021. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt nem állítottam, hogy ez egy gyakorlatias megoldás. Valószínűleg én sem használnék láncolt listát tömb helyett. Legfeljebb akkor, ha arra lenne szükség, hogy nagyon gyorsan adjak hozzá ill. töröljek elemet a stringből, ebből a szempontból a láncolt lista előnyösebb, mert nem kell tologatni az elemeket, csak két pointert átírni.
2021. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!