Ez a 2017 októberi programozás része az érettséginek. Valamiért nem jó adatokat ad vissza. Miért?
Én most keresztfélévkor kezdem az üzemmérnök-informatikus képzést, de még itt sem tartok :D
Azért írok csak mert ha beregisztrálsz a prog.hu-ra, sokkal előbb fogsz használható, értelmes választ.
Szívesen segítenek ott minden kezdőnek ha már látszik hogy próbálkozott a kóddal, és nem kész megoldást akar kapni a semmiből.
Igen, miután hatszor elküldenek a k. anyádba, TALÁN lesz valaki, aki képes érdemben válaszolni, de valószínűbb, hogy ismételten elküldenek a k. anyádba, vagy netán valaki felajánlja borzasztó nagylelkűen, hogy szüleid félhavi fizetéséért cserébe talán hajlandó segíteni.
Ne legyenek illúzióink, a prog.hu ilyen hely. A kezdőket zsigerből utálják, a komolyabb kérdésekkel meg nem tudnak mit kezdeni.
Konkretizáld a kérdésed kérlek! Senki nem fogja az egész kódodat átolvasni látván azt, hogy téged sem érdekel.
Mire jutottál a debug során? Mi az amit nem értesz? Milyen hibaüzenetet kapsz? Logikai probléma ütköztél esetleg? Csinálj úgy kérlek, mint akit érdekel a probléma megoldása.
Üdv
A prog.hu tényleg szutyok, de más hasonló fórumokkal azért érdemes megpróbálkozni. Talán a Sulinetes levelezőlistára is érdemes rápillanatani, vagy a HUP-ra regisztrálni, igaz, nem programozói portál, de valószínűleg segítenek.
Vagy - talán a leghasznosabb lépés - próbáld meg megtalálni a hibát! ;)
A hibakeresés tényleg nem rossz ötlet.
Őszintén megmondom, hogy most, egy átdolgozott hét után baromira nincs ambícióm hibát keresni, főleg, hogy a Python távolról sem hazai pálya számomra, de pár általános alapelvet azért mondanék.
Ha kapsz valamilyen hibaüzenetet, akkor azon el lehet indulni. Utána kell nézni, hogy az a hibaüzenet miért van, mi szokta okozni, és átgondolni, hogy a kódban mi okozhat hasonlót?
Ha nincs hibaüzenet, "csak" nem működik megfelelően a program, akkor nézd meg, hogy a tényleges eredmény mennyivel tér el a várttól! Csak egy példa: ha mindig a listának eggyel távolabbi elemét adja vissza, akkor 99%, hogy az indexváltozó környékén kell keresni a hibát. (Ez csak egy példa volt, konkrétumot nem írtál, hogy mi a hiba, és msot tényleg fáradt vagyok debugoláshoz.) Gondold végig logikusan, hogy mit kéne csinálnia az algoritmusnak, és lépésenként nézd végig, hogy a program mit csinál! Akár azt is megteheted, hogy folyamatosan kiíratod a fontosabb változók értékét, így látod, hogy pl. melyik ciklus-iterációnál mi a változók értéke, és így össze tudod hasonlítani azzal, aminek elméletben lennie kéne. Innentől pedig már csak egy apró lépés lecsapni a hibára.
Hidd el, az fejleszti a legjobban a programozót, ha képes a hibáira maga rájönni. Persze, reális időn belül. Ha napokon keresztül semmire nem egy az ember, akkor persze, kérje ki más véleményét. De ameddig a tanulás a cél, addig az segít a legjobban, ha sikerül magadtól a hibákra rájönni.
A kérdést pedig tényleg kicsit részletezd ki legközelebb, legalább annyiban, hogy mit kéne csinálnia a programnak, milyen eredményt kéne kiadnia, és ehelyett mit ad vissza.
3:
"A kezdőket zsigerből utálják, a komolyabb kérdésekkel meg nem tudnak mit kezdeni."
Ők a legnagyobb kezdők, kutyaütő noobok, amatőr kretének, élükön a senkiházigazdával.
Tisztelet az ott megforduló, nagyon kevés kivételnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!