Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítene valaki?

Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni programozni és idővel (1-5 éven belül) ebből megélni.

Mindig is érdekelt a programozás.

Van itt olyan aki tudna nekem segíteni, hogyan induljak el melyik nyelvvel kezdjem stb.? Vagy esetleg többet is segítene “mentorálna”?



2021. jan. 27. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

A gond hogy a kérdés már itt megbukott, nem akarlak megbánta de iszonyat sok önállóságot igényel és ha már most elakadtál akkor mi lesz később?

Na de a kérdésre válaszolva, először a gondolkodásmódot kell elsajátítani arra pedig szinte bármelyik nyelv jó. Válassz a legnépszerűbbek közül, amit ne az a C++, a C illetve a többi gépközeli nyelv mert iszonyat nehézzé teszi a tanulást. Én azt mondom hogy C#, Java vagy Python közül valamelyik érdemes megcélozni, utána úgy is céltól függően érdemes 1-t mélységben megtanulni.

Én a C#-hoz ismerek könyvet:

[link]

Nagyon régi, de kezdetnek bőven jó lehet.

De tele van a YT oktatóvideókkal is az alaptól indulva, annyit azért elárulhatók hogy a piacképes tudás megszerzése közelebb lesz az 5 évhez mint az 1-hez, addig meg rengeteg változás lesz ebben a szakmában is szóval rengeteg kitartás volt kelleni, de sok sikert.(rengeteg embernek sikerül, meg persze a másik oldalán legalább többször ennyinek nem)

Illetve lehet ezzel nem leszek népszerű de egy BSC mérnökinfó/proginfó nagyon jól jöhet, papír terén mindenképpen meg eldöntheted hogy akarsz-e ezzel foglalkozni később vagy sem. Akár levezőiben is megérhet egy próbát.

Utolsó mondatnak itt hagyom hogy nagyon csábító lehet a magas bér, de ennél összeszedettebb munkáról van szó mint a kódolgatás.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

2021. jan. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Webfejlesztés és a mobil alkalmazás ágazatra szeretnék ráfeküdni a legjobban.

Az elmúlt 1-1,5 hétben rengeteg cikket,irományt és videót néztem a programozásról.

Félre értés ne essék én nem azért kértem tanácsot/segítséget, mert problémém adódna az önállósággal.

Tudom, hogy a piacképes tudást évek múltán lehet elsajátítani épp ezért kértem tanácsot/segítséget.

Rengeteg idő telhet el úgy a programozásban, hogy felesleges köröket tesz meg az ember és nem a célja felé halad csak azt hiszi...

2021. jan. 27. 00:57
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Anno, amikor én elhatároztam, hogy megtanulok programozni, elsőnek beírtam Google-be, hogy milyen nyelvvel érdemes elkezdeni, és a C-t ajánlották. Ezután videókat néztem, hogy hogy kell csinálni, és szó szerint lemásoltam a kódokat amiket írtak, futtattam a programot, néztem mi történik, próbálgattam, hogy ha ezt-azt megváltoztatok a kódban, akkor miben változik meg a program futás közben. Így tanulgattam meg apránként, mi mit csinál, mire szolgál, mit befolyásol a korban.

Ahogy az előttem szóló is írja, először meg kell tanulni a problémák megoldását lépésekre bontani, erre mondják, hogy algoritmizálni. Meg kell tanulni, hogy hogyan lehet a megoldás menetét megfogalmazni úgy, hogy a számítógép is megértse.

Ezután lehet csak jól belemélyedni egy adott nyelvbe, hogy annak milyen eszközei vannak.


Én azt mondom, hogy kezdd el a dolgot a C nyelvvel (ANSI C a teljes neve annak, amire gondolok, vannak más változatai is), pontosan jó tanulásra, mert egyáltalán nincs túlbonyolítva, és a nyelv fajtája (parancs-orientált, azaz ha pl. ki szeretnél íratni valamit a képernyőre, akkor csak leírod, hogy: printf("ha báróvér folyna benne, a kaszinózásban király lenne"); -- persze a megfelelő helyre a programkódban) miatt is ez a jó választás szerintem.


Ha már jól megy az algoritmizálás, akkor jöhet egy objektum-orientált nyelv, hogy megismerd ezt a fajta megközelítést is. Ilyen nyelv a C# és a Java. Én személy szerint az utóbbit részesítem előnyben, de csak mert ennek jártam utána először anno, mert ismertem a nevét, mindig fel kellett telepíteni (a Minecraft miatt), de nem tudtam, mi is az valójában.

Egyszer barátokkal elkezdtünk együtt játszani, csináltam szervert (le lehet tölteni egy az egyben), ehhez lehetett letölteni bővítményeket, amik pl. új parancsokat adtak hozzá a szerverhez/játékhoz, és egyszer kíváncsiságból utánanéztem, hogy hogyan készül egy ilyen bővítmény, és elhatároztam, hogy csinálok én is magamnak.

A metódus ugyanaz volt, mint legelőször, a C nyelvvel: szó szerint lemásoltam a kódokat, és aztán változtatgattam rajta, hogy kiderüljön, itt hogy működnek a dolgok.

Így kezdtem el tanulni a Javát, és sok mindent meg is ismertem belőle, miközben a Minecrafthoz csináltam dolgokat.

Aztán jött az Android. Mivel ez a Javára épül, az újdonságot legfőképpen a grafikus felület jelentette.


Viszont azt hozzá kell tennem, hogy a Javát egyetemen értettem meg igazán, amikor tanultuk, mert sok részéről nem is hallottam odáig.


Az Android miatt is a Java felé hajlok, de lehet C# nyelven is alkalmazást csinálni.


Webes dolgokhoz kezdésnek csináld végig a W3Schools oldalán az útmutatót:

[link]

Utána ugyanezen az oldalon a CSS-t is.

Utána, amikor már megy a C is, kell a JavaScript és a Server Side részből minél több.

Kezdésnek ez jó, de gyakorolni kell sokat, hogy minél több feladaton keresztül minél részletesebben ismerd meg a nyelveket.


Remélem, ez a történet segít előrébb jutni :)

2021. jan. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

#1 "ha már most elakadtál akkor mi lesz később?"

Ne haragudj, de ez rémesen ostoba hozzáállás.

Az, mert az ember valahol elakadt, még nem jelenti azt, hogy mindenhol máshol is el fog akadni. Tudod, van, hogy csak egy kezdőlöket hiányzik valakinek. A programozáshoz szükséges kompetenciák többsége tanult, és nem velünk született magatartásforma.

2021. jan. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Egy full kezdőnek C-t ajánlani? Amikor azt mondja, hogy a web érdekelné? Mivan???? Szerencsére nem a középkorban élünk, hogy C-vel kelljen kezdenie bárkinek, aki nem mazochista. Kezdők elrettentésére persze tökéletes. Egy szöveget nem tud beolvasni triviális módon, és csak a hülye, kifacsart logikát tanulja meg, hogy kell egy kellően nagy char tömb... Komolyan ezzel kéne foglalkozni az algoritmizálás, vezérlési szerkezetek gyakorlása helyett? Kizárt. Jó, hogy nem Assembly-t kéne tanulnia...

Kérdező, kezdjél inkább webes nyelvekkel, a PHP vagy a Python tökéletes lesz. HTML, CSS is nagyon fontos lesz később. Kezdőként szerintem elég belőle az alap, használhatsz letölthető sablonokat is, persze értsd hogy azokban mi mit csinál... És hát a csúnya honlapok is működni fognak... De szerintem a programozás logikáját megérteni fontosabb, mint hogy hogy néz ki egy gyakorló feladat végeredménye. A PHP előnye hogy könnyen, olcsón szerzel hozzá tárhelyet, a Pythonnak meg szerintem sokkal jobb a szintaxisa, és nem csak holnapokhoz használható. Szerintem úgyis csak a saját gépedre fogsz dolgozni pár évig. Előbb-utóbb a Javascript is kelleni fog, de akár kezdhetnél ezzel is: pl. böngészőben futó játékok fejlesztésével.

2021. jan. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha web+mobil érdekel, akkor tanulj Dart-ot, és az alapok elsajátítása után fejlessz Flutter alkalmazást. Azonnal tudsz csinálni szép kezelőfelületű appokat az okostelefonodra, sok sikerélményt szerezve. Ezzel egyúttal elkerülheted a webfejlesztés rákos poklát is, azt majd akkor, ha valamiért majd akarod és már lesznek alapjaid.
2021. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!