Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozáshoz hasonló de...

Programozáshoz hasonló de könnyebb informatikai szakmák?

Figyelt kérdés
Létezik ilyen? A programozás megy valamennyire de nem eléggé. Viszont akkor kellene valami olyan szakma informatikán belül ami hasonló és könnyebb vagy ha maradok is a programozásnál akkor melyik része a legkönnyebb?
2021. jan. 20. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A másik irányvonal az informatikán belól az üzemeltetés - ide tartoznak a rendszergazdák, rendszermérnökök (dolgozzanak távközlésben, hoszting-cégnél, vállalati/közületi rendszergazdaként), a különböző ügyfélszolgálatosok, szerelők (szereljenek gépet, hálózatot, kössék be az Internetet),...
2021. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A legkönnyebb a script kiddie. Kiguglizod a hekket, és kész is amit csinálni akartál. Bár szakmának nem nevezném, és pénzt se fogsz vele keresni. Üzemeltetésben is jól jön, ha tudsz egy kicsit programozni, pl. bash vagy powershell szkripteket kell írni.
2021. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Talán a webfejlesztés.
2021. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha például érdekel az üzleti világ, a kereskedelem, akkor eladhatsz különböző informatikai szolgáltatásokat. Itt kell értened valamilyen szinten a technológiákhoz, sőt van hogy elég jól kell értened hogy minek mi az előnye, de nem kell programoznod sokat (vagy egyáltalán nem kell).


Ez valakinek könnyebb, van akinek nem.

2021. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Rendszergazda iskolában.
2021. jan. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az adatbáziskezelés talán könnyebb, bár nem mindenki számára.
2021. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Adatbázis kezelésbe is vannak nehéz dolog, meg jól kell érteni a halmazokat, relációkat. Szerintem bizonyos része még nehezebb is, mint programozni. Persze az ilyen egyszerű lekérdezések azok rendben vannak, no de nem ennyiből áll - főleg ha adatbázis tervezésről van szó ami nem 3 tábla hanem 10 ezer.
2021. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Ezért írtam oda, hogy nem mindenki számára egyszerűbb. Számomra igen, így gondoltam megemlítem, mint lehetséges irányt.

Bár tízezer táblás adatbázissal azért még nem találkoztam.

2021. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: én régebben, amikor még telekommunikációs cégnél dolgoztam. :)
2021. jan. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!