Ha egy informatikus bele szeretne tekingeni az operációs rendszerek világába akkor ti mit javasoltok?
Gondolom nem azt hogy írjak nulláról egy egészet. De készen sem szeretném kapni mint mondjuk egy arch linuxot.
Gondoltam a lfs projektre. Az viszonylag jónak tűnik. De ezzel nem biztos hogy a kernellel magával megismerkednék, és egy linux kernelbe már nem igazán jó móka belepiszkálni.
Amire gondoltam, hogy a minixet forkolni, átszabni. Az mikro kerneles. Régi, de viszonylag kevés a forráskódja. És egy szép könyv is tartozik hozzá. Meg persze halálra van kommentelve a forráskódja.
Esetleg valami más? Nem akarok világ megváltó ms-t megszégyenítő rendszert fabrikálni. Csak a saját örömömre egy kis rendszert készíteni. A cél hogy legalább olyan szinten legyen mint egy dos és persze 32 bites védett módban fusson. Azért egy 64 bites átiratba nem fognék igazán bele, mert még az i386-tal és a védett móddal is kicsit hadilábon állok. De tanulni szeretnék.
A rendszer betöltő egyértelműen a grub lenne.
Elég jól összefoglaltad, a minix irány jó lehet kezdésnek. Ajánlom még az OS dev wikit, nagyon hasznos eröforrás ( [link]
Itt van még egy, lehet hogy ezért lepontoznak, de ideírom mindenképpen :D
Ennek a tanulmányozásával is sok értékes tudásra lehet szert tenni. Terry-nek van sok videója fent a neten. Azt kell tudni, hogy skizofrén volt, ez nagyon érezhetö a videóin.
Amit még figyelmedbe ajánlok, azok a *bsd kernelek. Ott is sok izgalmas dolgot találni.
Az osdev-et ismerem. Azon nézelődtem már, meg megcsináltam onnan néhány dolgot. A templeos oldalát nem láttam. De körül nézek rajta. A bsd alatt konkrétan a freebsd-re gondolsz?
Amúgy meg van a system V-nek a fájljai. Ős régincucc. És olyan C-ben (vagy talán B-ben?) írták amin kiigazodni hát... nem lehetetlen de eléggé megeröltető.
a *bsd alatt a freebsd, openbsd, netbsd, akármibsd-re gondolok.
De figyi, a kérdés, meg a komment alapján én úgy látom, hogy mostmár csak eröt gyüjtesz az elkezdéshez :D
Szerintem vesd bele magad rögtön. Szép szombat délután van, úgysincs mit csinálni :D
Létezik olyan, hogy Linux From Scratch (LFS). Ez tuképpen egy eszköz- és leírásgyűjtemény, amivel saját Linux alapú disztrókat lehet összállítani, fordítani, stb. Nem kell kódot írni, de azért így is elég szép feladat.
Nem is a kernel miatt írtam, hanem az "operációs rendszerek világára". Csak egy alternatíva, attól függően, mi a konkrét cél. De sokaknak pl. egy Linux kernel konfigurálás és fordítás is kihívás, az sem feltétlenül magától értetődő.
Vagy sok találat van pl. arra a keresésre, hogy - anatomy of Linux kernel
+
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!