Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a hatékony terv a tanulásra...

Segitek_ kérdése:

Mi a hatékony terv a tanulásra, ha adatelemző (Data Analyst) szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Miket várnak el való életben a cégek?

Mit és milyen sorrendben érdemes tanulni?

Mit lehet tanulás közben az ellen tenni, hogy ne stresszeljem halálra magam, hogy még nem tudok valamit, de én már azt várnám el, hogy tudjam?



2021. jan. 7. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

El kell jutni legalább egy BSc-ig.

Ezen belül és ezen túl hangsúlyosan:

matematikai statisztika, ökonometria,

statisztikai adatfeldolgozás, adatelemzés.

2021. jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy BSc-ig pontosan miből?

Van egy BSc-m és egy MSc-m, de nyilván ettől még nem leszek Adatelemző.


Egy BSc se biztosít semmilyen gyakorlati tudást, ezért érdekelne olyannak a véleménye, aki ebben dolgozik, akár BSc. nélkül is.

2021. jan. 7. 12:06
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Hogy, hogy miből? Szakirányon, tehát proginfó ajánlott, de mérnökinfó is elégséges lehet.

A lényege a dolognak az adatbányászatban való jártasság, vagy az erre irányuló készség megszerzése.

Az számomra erősen kétséges, hogy bárkit efféle adatok közelébe engednének szakirányú diploma nélkül.


Adatelemző egyébként egy BSc-vel is lehetsz. Attól függ, hogy mit kell elemezni és milyen célból. Nyilván itt is akad olyan terület, ahova isten tudása sem elég. RT többszálú folyamat-elemzés, döntéselőkészítés AI döntéstámogató rendszerekben, stb.

2021. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Egyetemen olyan specializációt választassz.
2021. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg pár online kurzust és álláshirdetéseket az elvárt technológiákról. Valahol a szenior pénzügyi elemzőt hívják így, valahol meg az Excel diagramgyárost...

Kelleni fog egy programozási nyelv, ez leginkább Python vagy R. Tanulnod kell statisztikát, de nem a mérnököknek oktatott alapokat, hanem annál mélyebben (én most ezért "szenvedek", és tanulhatok új dolgokat a statisztikáról). A machine learning alapjaival legalább annyira legyél tisztában, hogy ki tudd választani a megfelelő eszközt az adott feladatra. Ismerned kell valamilyen hagyományos adatbáziskezelőt, és azért ezt sem a "kikeresem a dokumentációból" meg "megnézem stackoverflow-n" szinten. Szerintem ezek idáig az alapok. Sok iparágban kell a domain knowledge, korábbi tapasztalat vagy diploma nélkül nem igazán vesznek fel pl. banki elemzésre. A diplomád ebből a szempontból jó lehet. Fontos az adatvizualizáció is, mert valahogy meg kell jelenítened az adatokat, legyen az egy oszlopdiagram vagy egy interaktív térkép. Tanuld meg modern big data, cloud keretrendszerek használatát.

A helyedben megcsinálnék pár online kurzust (pl. ezeket [link] ), amik az ALAPOKAT megtanítják, de a valós, mély tudáshoz ezeken túl kell még tanulnod. De legalább kijelöli az irányt, hogy merre nézelődj. Ha az alapok megvannak, csinálj gyakorlóprojekteket! Rengeteg nyilvános adat van a neten: KSH, választási adatok, csak hogy a rögtön eszembe jutó magyar példákat mondjam. Külföldről meg végtelen sok adatforrást tudsz beszerezni, nézd meg pl. a Kaggle-t. Vagy írj egy crawlert Pythonban, és gyűjtsd be te, ami érdekel.

2021. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5-ös.

Kedves 3-as egy természettudományi és egy mérnöki diplomám van és egyik se IT. Tanultam egy kis Java progot ezen kívül és most rendszerekkel foglalkozom már 4 éve, ezért kérdeztem, hogy pontosan milyen szak(ok)ról beszélünk, mert nem vagyok benne jártas, de ha neten meg lehet tanulni, akkor megtanulom.


Mindenképpen szükséges a diploma? Köszi.

2021. jan. 8. 00:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kell diploma, két okból: az egyik, hogy egy diplomás ember végigszenvedte az egyetemet, és szélesedett a látóköre. Nagyobb "léptékben" tud gondolkodni, és bizonyította hogy sok mindent meg tud tanulni. A másik, hogy átjuss a HR-en. De nem feltétlenül kell szakirányú diploma, nagyon sokan dolgoznak más munkakörben, mint amire a diplomájuk szól. Van az ELTÉ-n survey statisztika és adatanalitika mesterszak, ha mindenképpen egyetemen akarod tanulni. Nyilván a strukturált tananyag egy hatalmas előny, de már végzett embereknek (szerintem) nem nyújt annyival többet egy újabb szak, mint amennyi energia-, idő-, pénz-, stb. befektetést igényel. Ha fel tudsz mutatni akár a korábbi munkakörödben szerzett tapasztalatot, akár referencia hobbiprojekteket, és tényleg értesz a témához, akkor nem reménytelen feladat meggyőzni az interjúztatókat. Ha most rendszerekkel foglalkozol, akkor ott keletkezhet annyi adat, amit kicsit rendbe szedve tudsz belőle értelmes következtetéseket levonni. És ha a tanulás és gyakorlás közben rájössz, hogy ez mégsem a te tereped, akkor is jól fog mutatni az önéletrajzodban a termtud és mérnöki diploma mellett az hogy tisztában vagy az adatelemzés alapjaival.
2021. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!