Mennyire gyakori a C és Assembly nyelvek használata? (kifejtés lent)
Azok alapján, amit hallottam róluk, majd el szeretnék kezdeni ezekkel a nyelvekkel is foglalkozni, bár csak most kezdtem az egyetemet és C#-ban kezdtünk tanulni.
Az érdekelne, hogy milyen területeken használják a C és Assembly programozási nyelveket? Egyátalán mennyire gyakori ezeknek a használata?
Gépi kódú programozást (ha használnak), hol használnak?
Az is jó, ha erről korrekt anyagokat küldtök, nem muszáj leírni, de szívesen elolvasom, amit írtok. Köszi!
Nem túlságosan gyakori, talán ha kb. hatszor-hétszer lehet gyakoribb mint a c sharp.
Gépi kódú programozást viszont nem használnak sehol.
Magát a C-t kevés helyen használják, viszont sok nyelvnek ez az alapja. A C++ tulajdonképpen egy bővített C-nek is tekinthető. Egyáltalán nem baj, ha megismered, sőt, sok helyen eleve C-t tanítanak, és arra ráépülve tanítanak C++-t, C#-ot, vagy Javat.
Egyébként bizonyos területeken ma is kedvelt nyelv. elsősorban rendszerfejlesztés, illetve beágyazott rendszerek programozása során használják. Ezeken a területeken még az Assembly is elterjedt, hiszen amikor van egy pár MHZ-es mikrovezérlőd, 8 kB tárolóval, egyáltalán nem mindegy, hogy egy művelet mennyi idő alatt fog lefutni, illetve hogy mit sikerül abba a pár kilobájtba belezsúfolni.
A gépi kódot pedig elég ritkán használják, hiszen az Assembly ugyanazt a funkcionalitást biztosítja, csak sokkal könnyedebb módon.
2: OMG. *Double facepalm*
1. A C ma a leggyakoribb nyelv.
2. A C egyetlen egy nyelvnek sem az "alapja". A cpp-nek sem. A C szintaxisa az ami más nyelvek alapjául szolgál, de ott is csak szintaxis formájában. Maguknak a nyelveknek a megvalósításához köze sincs a C-nek. Egyedül az arduino platformhoz tartozó nyelre lehetne talán ráfogni, hogy annak alapjául hellyel-közzel a C szolgált.
"A C ma a leggyakoribb nyelv."
Ez azért attól is függ, hogy mit értünk "leggyakoribb" alatt.
C# vagy Java simán jó, ezekkel vannak állások. Menj fel a Profession.hu-ra, nézd meg hány állás van ahová kifejezetten C-t kérnek és dönts :)
Elég gyakori a C/C++ (mindkettő!), annyira nem mint a java meg a python meg egyéb high-level nyelvek, de bőven lehet velük találkozni. Embedded berendezések, IoT, sebességkritikus alkalmazások, játékok, driverok, stb..
Assembly az már annyira nem, de meg van a helye annak is a gépi kóddal együtt és meg is lesz. Pl reverse engineering-hez kihagyhatatlan. Módosítani szeretnél valami kész alkalmazást, ahhoz elengedhetetlen.
Itt egy példa egy hook könyvtárra, ebben van gépi kód is: [link]
4: C++ (/ˌsiːˌplʌsˈplʌs/) is a general-purpose programming language created by Bjarne Stroustrup as an extension of the C programming language, or "C with Classes". A C ennek az alapja, mert C kódot is tudsz vele fordítani (pár speciális esetet kivéve, pl az inline struktúra inicializálásra problémázik)
C is a legendary and extremely popular programming language which is still heavily used all around the world in 2020. Because C is the base language of most advanced computer languages, if you can learn and master C programming you can then learn a variety of other languages more easily.
A leggyakoribb kb. azt jelenti, hogy a legtöbb produktumot ezzel nyelvvel állítják elő. Ha úgy tetszik, kódsorokban mérve.
C-ben fejlesztik az operációs rendszereket, a mosógépek, a telefonok, a routerek, modemek, nyomtatók, okos perifériák, okos és nem okos TV-k, egyéb elektromos kütyük, tabletek, PDA-k firmware-eit szinte 100 %-ban C-ben fejlesztik, fejlesztették és fogják fejleszteni.
5: "A C ennek az alapja, mert C kódot is tudsz vele fordítani"
LOL.
Akkor is hülyeség.
A c++ programnyelv öt másik programnyelvből átvett elemekből és a szerző saját ötleteiből építkezik.
A C-hez annyi köze van, hogy a nyelvnek (aminek akkoriban még neve sem volt) szüksége volt egy fordítóra és amikor a nyelv tervezve lett, akkor egy teljesen standalone c++ fordító elég sok munkát, energiabefektetést igényelt volna, így Stroustrup azt a megoldást válaszotta, hogy a c++ forráshoz írt egy előfeldolgozót, egy transpilert, ami natív C forrásra bontotta a c++ kódsorokat, ezeket meg már akármelyik C fordítóval futtatható állománnyá lehetett alakítani.
A nevét egyébként később kapta, ráadásul, nem is a szerző volt a névadó. A C++ egyébként azt jelenti, hogy a C-nél (ami a kor vezető programozási nyelve volt) sokkal több.
A C++ NEM a C nyelv kiterjesztése, továbbá, a C++ NEM OOP nyelv.
"Magát a C-t kevés helyen használják, viszont sok nyelvnek ez az alapja"
Bárhol ahol szerverek vannak ott használják. Huu, akkor mégis sok helyen nem? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!