Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MVVM tervezési mintában a...

MVVM tervezési mintában a lekérdezéseket hol kell elhelyezni?

Figyelt kérdés
A ViewModelen belüli fájlokba vagy külön létrehozni egy mappat a ViewModelen belül és abba külön fájlokat a különböző lekérdezésekre?
2020. szept. 18. 19:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Félreértettél, de tényleg félreérthető voltam. Az én felyemben az mvvm 3 részre osztható, három "mappára". És a business logic akárhogy nézzük, a model mappába kell kerüljön.
2020. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Lekérdezést írhatod külön repositoryba vagy DAO-ba, akár más packaget deklarálhatsz neki, de ha arról van szó, hogy hova helyezném a három közül, akkor a model mellé inkább.


Lekérdezést modellbe biztos, hogy nem írnék. Sőt, nálam a modell inkább entity lenne mint modell.

2020. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én annyit mondanék erről, hogy minden második ember másképp képzeli el ezeket a modelleket, szóval kb. kár rajtuk rágódni. Mármint tök jó hogy utánanézel, de eszedbe ne jusson ezeket kőbe vésett szabályként kezelni.

Ha már létező szoftverrel dolgozol, akkor az ottani konvenciókat kell/érdemes köveni, akkor is ha ez nem illeszkedik tökéletesen valamilyen előre kitalált struktúrába.

Ha zöldmezős a projekt, akkor meg (hacsak nem te vagy a vezető fejlesztő / architekt / anyám tyúkja) nem te fogod kitalálni az alapokat. Megmondják, hogy mit hogyan kéne, aztán még ezt sem fogja a 20+ éve ebben dolgozók fele elsőre megérteni.

2020. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!