Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ajánlanátok könyveket illetve...

Ajánlanátok könyveket illetve más forrásokat?

Figyelt kérdés

Nos, hamarosan el fogok kezdeni programozást tanulni egy bootcampes suliban. (Tudom, hogy kockázatos bizonyos tekintetben, tudom, hogy milyen vélemények vannak róla neten most nem erre irányulna a kérdés.) Pontosabban valamennyire mégis, mivel sokan írják, hogy azt a gondolkodás módot azt az elméleti hátteret nem fogom így megszerezni amit az egyetemen kap az ember,és hátrány lesz ez a jövőben. Ez tiszta és nem is azt kérem, hogy 8000 órányi anyagot tudjak megtanulni ebben a pár hónap uresjaratban amíg dolgozok és itthon vagyok de mégis,csak létezik valami ennek megfelelő anyag akár könyv formában akár a interneten.

Ui.:

Googlet használtam már, láttam is ezt azt de most más véleményére vagyok kíváncsi.



2020. aug. 3. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Én is érdeklődve olvastam a kérdésed. Megkérdezhetem melyik sulit választottad?


Amúgy én ezt olvasgatom most, de nem látok rá elég messziről, hogy megmondjam, mennyire jó:

[link]

2020. aug. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
2020. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Ne csak lexikális, könyvekből elsajátítható tudásban gondolkozz! Pont ez szokott lenni a buktató. A lényeg, hogy sokat gyakorolj! Nem kell, hogy szorosan a tananyaghoz kapcsolódjon, de ha eszedbe jut valami ötlet, amit szívesen megvalósítanál, (és nem lépi túl nagyon a tudásszintedet), akkor hajrá! Így tanul az ember. :) Nem is igazán elméleti háttérnek tulajdonítanám az egyetem által adott pluszt, hanem sokkal inkább egy átfogó tudásnak és szemléletmódnak. Legyél nyitott, ha valami új technika, vagy technológia felkelti a figyelmedet, akkor ne légy rest utánaolvasni, vagy kipróbálni, és ne hagyd, hogy a tananyag szemellenzőként hasson rád!
2020. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
A programozást csakis kizárólag otthon, egyedül, gyakorolva lehet megtanulni, függetlenül attól, hogy bootcamp vagy Egyetem. Az Egyetem olyan szempontból jó, hogy kemény számonkérés van és nem csak úgy csinálod, hanem elérsz közbe valamit pl: tejesítetted a kurzust.
2020. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Bármit csak a "hogyan vállj jól fizető c# programozóvá" cimüt NEEEE!

Én megvettem, de az annyira szar, hogy a hányásom szebb annál.

2020. aug. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkit felpontoztam.
2020. aug. 4. 09:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Lentebb írtam könyveket, itt a bootcampekről írnék kicsit.

Amúgy a bootcamp nem rossz, csak nem mindenki alkalmas programozásra. Szóval a bootcampen tényleg minden lényeges dolgot elmondanak és naprakészen + összeszedetten + van segítséged is, egyszóval remek ugródeszka. A probléma az, hogy a programozás nehéz és kegyetlen sokat kell vele foglalkoznod. Mert 8 órát dolgozol, de mellette MINDEN nap programozol valami saját projectet, olvasol egy érdekes könyvet, tanulsz új dolgokat, próbálsz up to date lenni minden olyan dologgal amit a munkád sorám használsz, egész nap gondolkozol és 100%on pörög az agyad etc etc... Szóval a lehető legrosszabb állás munka/pénz arányban, mert a hobbid kell legyen ez az egész. Persze ha szeretsz programozni, akkor más a helyzet és a világ legjobb munkája, de nem való mindenkinek.


code: the hidden language of computer hardware and software. Nem programozás, viszont minden olyan dolgon végigvezet hihetetlenül érthetően, amit az egyetem kihagyása miatt nem tanulnál. A könyv onnan indul, hogy két gyerek lámpák villogtatásával szeretne kommunikálni (szembeszomszédok) és innen jut el az áramkörökön és mindenen át a programozásig. Gyakorlatilag minden le vam benne írva, amit megtanultam egyetemen, csak bevezető szinten (ami neked teljesen elég), mellesleg kegyetlen élvezetes olvasni.


Ha programozás, akkor programming principles and practice using c++ majd think like a programmer. A think like a programmer zseniálisan érthető és nem syntaxról szól, ha nem arról, hogy hogyan oldj meg problémákat a programozás eszközeivel (ami pomt hogy egy programozó munkája). Az első könyv pedig tudom C++, de a pointerek miatt C++ elengedhetetlen egy alap szinten ismerni.

2020. aug. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es nagyon jól mondja!


Amúgy meg tényleg a C++-t nyomasd, hiába mondja bárki más, hogy Python kezdő nyelv, meg tanulj Java-t, meg miegymást, mert az a legkelendőbb...stb. Tök mindegy mi a legkelendőbb. a C++ mindenben benne van, Javaba, C#, Pythonba stb. Mindenbe... Az összes fordítót abba írták és nem véletlenül.


Kegyetlenül jó nyelv és mindenre használható és ha tökéletesen elsajátítod akkor milliárdos leszel :)))) (forintba)

2020. aug. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!