C++-ban miért vannak header fájlok, Javaban meg C#-ban miérr nincsenek?
Ha jól tudom, C#-ban névterek vannak, amik funkciójukat tekintve a header fájlok szerepét töltik be, csak a C# kötelezően objektumorientált, a C++ pedig nem.
Aztán ha nagy butaságot írtam, akkor majd jön valaki, és kijavít. :)
#2 C++ban is vannak névterek, és nem nagyon van köze egymáshoz a névtérnek és a header fájlnak.
Miért vannak header fájlok? Mert C-ben is voltak / vannak. Erre nem igen van jobb válasz, ilyen a nyelv.
A header fájloknak a névterekhez semmi közük.
A C-ben azért vannak .h-k, mert eredetileg egy idejétmúlt masinára (PDP-8 vagy -11) fejlesztették a C-t, amihez nem volt más, csak egy assembler.
A C nem is annyira nyelv, sokkal inkább egy assembly extension.
A header fájlok használatával az amúgy is tetűlassú fordítási folyamat felgyorsult, mert csak az elkivánt (hivatkozott) részeket assemblálta a compiler az egész forrás helyett.
6: Te lennél a hozzáértő ember? Ne nevettesd már ki magad!
Olyan sötét vagy, mint az éjszaka, ehhez a témához meg végképp nincs semmi közöd.
Optimalizálás. Igazából ennyi. Régen nem voltak ilyen hardwarerek alád nyomva, főleg B és C nyelv idejébe.
A C#, Java nem arra való, hogy optimálisan fejlessz és gyorsan fusson a program, hanem arra való hogy gyorsan fejlessz... vagyis gyorsabban kreálj programokat.
Eredet
C, és egy "kiegészítő termék" az UNIX operációs rendszer létrehozásából, amelyet a Bell Laboratories-ban fejlesztettek ki Ken Thompson, Denis Ritchie és társai. Thompson egymaga írta a UNIX eredeti verzióját, amely a DEC PDP-7-en futott, az egyik olyan minikomputerek közül, amelyeknek csak a 8K szava volt a fő memóriájában (elvégre 1969 volt).
Ahogyan az akkoriban működő többi operációs rendszerhez hasonlóan, a UNIX is összeállítás nyelven készült. A szerelési nyelvi programok hibakeresése fájdalmas és nehezen javítható, és a UNIX sem volt kivétel. Thompson úgy döntött, hogy magas szintű nyelvre van szükség az operációs rendszer továbbfejlesztéséhez, és kidolgozott egy kis nyelvet.
"A MULTICS tehát besokallt, ami egyebek mellett azzal járt, hogy a program egyik résztvevője kénytelen volt valami egyéb érdekes elfoglaltságot találni magának. Ken Thompsonról van szó, aki ekkor saját szakállára megírta a MULTICS egyszerűsített változatát egy használaton kívül lévő PDP-7 számítógépen. Az új operációs rendszer kiherélt változata volt a MULTICSnak, erre utal szarkasztikus elnevezése is, amelyet Brian Kernighan ragasztott rá: eunuch multics, röviden UNICS (Uniplexed Information and Computing Service). Bármennyire földszintes is volt Ken Thompson operációs rendszere, a MULTICS-al szemben volt egy behozhatatlan előnye: működött. 1969-et írtak ekkor."
forrás:
Az "első" C fordító forrása:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!