Lehetséges egyedül megtanulni programozni a nulláról csak az interneten megtalálható ingyenes tananyagok segítségével?
Lehetséges megtanulni. Annak idején még internetes oktatóanyagok nélkül is sokaknak sikerült - elég csak körülnézni a demoscene-en; ahol mind autodidakta módon képezték magukat és sokszor olyan rutinokat fejlesztettek, amelyek létezését az adott számítógép tervezői sem tartották lehetségesnek (C64 esetén a mai napig fedeznek fel újabb, sehol nem dokumentált videomódokat).
Az egyetemeken oktatott tudásanyag gyakorlatilag bárki számára elérhető; innentől meg csak rajta áll, mihez kezd vele...
23:
Azt én kétlem, hogy a tervezők olyat állítottak volna, amit te nekik tulajdonítasz.
A demo scene többnyire olyan embereket fejlesztett ki, akik tudása egy nagyon szűk területre fókuszál. Erre alapozni nem lehet, azon túl, hogy nyilván akadt köztük olyan is, akiből jó szakember lett.
Az a korszak nem hasonlítható össze a maival. Akkoriban azok a kis, nyolc bites, egyszerű gépek végesek, kiismerhetőek voltak, szemben a maiakkal.
Az egyetemeken oktatott tudásanyag elérhetősége nem garantál semmit. Hiszen nincs tematika, de a komplett anyag összemazsolázása kihívás még azok számára is, akik amúgy tudják, hogy mit keressenek.
Hát még azok, akiknek még arról sincs fogalmuk, hogy merre van a rajtkő.
Az egyetemen oktatott anyagot az egyetemre járó hallgatók legalább 70 %-a nem tanulja meg, nem sajátítja el (csak részben), dacára annak, hogy profik adják át a tudást és gond esetén van, volna kihez fordulniuk. Dacára annak is, hogy van gyakori számonkérés, vizsga, követelményszint.
Annál, akinél ezek mind hiányoznak, hogy lesz teljesítés?
Elárulom, sehogy.
24:
Ja, profik adják át. Mesélj még. Analízis 2. Gyakorlati órák: Soha életünkben nem csináltunk ilyeneket és azt sem tudtuk, mi fán teremnek a dolgok. A tanár bejön: Első embernek. Jöjjön ki. Itt a feladat csinálja. Addig leült és szét alázta a táblánál a srácot. Majd utána mondta a srácnak mondjon egy számot és utána kihívott mást, akit ugyancsak szétalázott. Oktatni semmit se oktatott. De valóban profin adják át a tudást. Meg kell mondanom, hogy azoknak sikerült a tantárgy, akik eljártak magántanárhoz jó drágán. Én inkább kihiányoztam és inkább csúsztam egy féléet és máshoz vettem fel. Mellesleg azt hiszem rá 1 évre el is ment az a tanár. De rengeteg ilyen ember oktat Egyetemeken. De ja... profik.
Aztán van a másik véglet, amire tök értelmetlen bejárni. Voltak ilyen órák. Nem voltam egy órán sem. Elkértem a jegyzeketet, otthon egyedül megtanultam, elmentem vizsgázni. Sikerült. Na aztán erre van értelme fizetni mi?!
Az egész Egyetemen 2 tantárgyat tudok mondani, ahol valóban profik adták át a tudást és valóban hasznos és érdekes is volt. Az egyik a képfeldolgozás a másik meg érzékelők (főleg a labor miatt).
Mellesleg ne beszéljünk a gyakorlatokon, hogy nagyon sokszor "tanársegédet" oktatnak, tehát oda jár egy hallgató és tanársegéd lesz.. még sel sem végezte az Egyetemet, de a gyakorlatot tarthat "mert hogy jób benne". Ilyen is volt. Azt is kihiányoztam a fenébe, mert tök értelmetlen volt beülni arra, hogy csak dadogott és egy normális mondatot nem tudott megfogalmazni. Az lehet, hogy ért hozzá és tudja csinálni, de hogy oktasson is ?!
Ha az embernek megvannak a jegyzetei/könyvei, beszerzi ezeket, esetleg ismerős által akkor lazán otthon megtanulhatja egyedül az egész egyetemi anyagot.... Ha az ember magának tanul, amúgy többet is fog tudni, mintha csak a vizsgára készül fel. Mert, ha Te vizsgára készülsz fel, azt tanulod meg ami a vizsgán lesz ... tehát nem az anyagot tanulnod, hanem a vizsgát tanulod.. azokat a feladatokat és dolgokat amik szerepelni fognak.
szart se ér itthon az Egyetem...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!